Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek odaér egy levél...

Szerintetek odaér egy levél ha véletlen elírtam az iranyítószámot?

Figyelt kérdés
Budapestre küldtem 1071 helyett 1077 írtam de a többi adat megegyezik. Ilyenkor ugye nem dobják bele a kukába? Amióta feladtam 3 munkanap telt el de még nem ért oda. Vagy ilyenkor visszaküldik?

2023. jan. 10. 23:35
 1/6 Shora ***** válasza:
67%
Tudtommal visszaküldik a feladónak
2023. jan. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem dobják. Vagy vissza a feladónak, vagy kiküldik.
2023. jan. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 BlackSword ***** válasza:
100%
A posta nem nyomozgat, de mivel még a kerületet is eltaláltad, így valószíneg kézbesíteni fogják...legrosszabb esetben visszaküldik neked...
2023. jan. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A posta nem nyomozgat, de régen volt olyan részlegük, amelyet címnyomozónak hívtak. Ha a borítékon Plaibé tipisiksa 123 kiskert szegfű volt, abból is kiderítették, hogy Tiszafüred, Zoltán utca 5., Tóth Pál.

Most hasaltam valamit, de egészen megdöbbentő eredményre jutottak.

A könyvelt küldeményeket biztosan visszaküldik, ha nem tudják megoldani a rejtvényt.

Néha pontos címzést is félrekézbesítenek. Volt olyan levelem, amelyet négy helyre próbáltak kivinni, mire visszajött hozzám.

Az új, gépesített rendszerben nem tudom hogyan kezelik a leveleket.

A masina biztosan nem ellenőrzi, hogy azon az irányítószámon van-e olyan út, utca, tér stb. Bár akár lehetne is.

2023. jan. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ex postai dolgozóként:

A leveled eljutott a központba, ahonnan kerületekre válogatják. Ergo a te leveled kiment a 7 kerületi postához. Ott megint kiválogatják majd irányítószám alapján, hogy kerületen belül melyik körzet, stb. Szóval ha a kerületet eltaláltad, jó vagy. Elvileg...

2023. jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:

A két körzet pont egymás mellett van amit a Felsőerdősor utca vág ketté. Elvileg látni fogják, hogy ugyanaz az utca és házszám nincs meg mindkettőben, és a jó helyre kézbesítik. Ezt hallomásból tudom. Meg a címzett név is mutatja, hogy melyik helyre akartad. Bár a mai szabályokat és lehetőségeket azt nem tudom, de régebben rugalmasan és célszerűen csináltak ilyeneket.


Vagy megy vissza a feladónak.


[link]

2023. jan. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!