Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem mondani rövid,...

Tudnátok nekem mondani rövid, 12-13 részes animéket?

Figyelt kérdés

900+ animét láttam, így nem írnám ki, hogy pontosan miket is láttam.


A téma igazándiból szinte mindegy, szeretek különböző műfajokba belelesni.



2023. jan. 18. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Az animék 80 %-a 12-13 részes. Ez nem számít rövidnek.
2023. jan. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért a legtöbbnek még ha nem is azonnal, de lesz folytatása a későbbiekben... Én olyat keresek aminek nem lesz. Pl most fut a "Sugar Apple Fairy Tale" annak a mangája csak 10 fejezet hosszú, így szinte kizárt, hogy legyen majd folytatása.

De amúgy szerintem elég rövidnek számít, (most csak nézzük zgy Haikyuu!!-t, Death Note-ot vagy mondjuk a Nana-t. igaz egyik se olyan hosszú, mint pl a One Piece, de azért nem is olyan rövid) sok (sajnos nem mindegyik...) képes kerek történetet adni és még a karaktereket is megkedveltetni, ellenben van amit nagyon elhúznak, tele parkolnak fillerrel

2023. jan. 19. 08:03
 3/4 A kérdező kommentje:
helyesírási hibákért bocsi, gyorsan gépeltem és nem olvastam vissza...
2023. jan. 19. 08:04
 4/4 dodande válasza:

Az itt megforduló emberek többsége 10-100 animét látott, így valszeg te ajánlhatnál nekik animét és nem fordítva.


Ha 900+ animét láttal akkor valószínűleg tudod, hogy a 2008-as gazdasági világválság óta szinte csak 12 vagy 24 (+-1) részes animék készülnek.


Jó lett volna ha legalább annyit leírsz, hogy milyen évjáratu animéket láttál.


No mind1. Itt van nénhány, amik a kevésbé hypeoltak közé tartoznak, hátha van köztük olyan amit még nem láttál (Néha példának fogok említeni olyan műveket, amikről feltételezem, hogy már láttad. Ha mégsem, akkor azokat is nyugodtan ajánlom):



Top wo Nerae! 1. évad (6 rész)

és

Top wo Nerae! 2. évad (6 rész):


Sci-fi. A Gainax stúdió hős (1. évad) és fénykorából (2. évad). Az első évad 1988-ban készült, rengeteg anime technológiai újítással. Sokan a Tengen Toppa Gurren Lagan nagyapjának tartják. Érdekessége, hogy mint akkoriban elég gyakran, a Gainax-nak ennél a műnél is elfogyott a pénze a 4-5. részére így az utolsó részek fekete fehérek.

A Gainax később 2004-ben a saját 20. születésnapját ünneplendő megcsinálta a második évadot, ami már valóban a TTGL hangulatát idézi. A 2 évad története összefügg, de hangulatukban, megvalósítási technológiájukban nagyon eltérnek. Mind a 2 évad az akkori rajzfilmkészítés csúcsát képviseli.



Star Wars: Visions:


Néha megjelennek expo animék, amik arra szolgálnak, hogy a stúdiók bemutathassák, hogy mit is tudnak, így minden felvonását/részét más stúdió készíti. A leghíresebb ilyen a Dante Pokla. Itt minden stúdiónak a SW univerzumában kellett alkotnia. Mindegyik rész teljesen máshogy közelíti meg a témát, vannak átlagosabbak, és elképesztően jók is köztük.



Ousama Ranking:


Fantasy, ami végre nem egy isekai másolatának másolatának másolata, egy rakat jópofa, motivációjában kidolgozott, árnyalt karakterrel. Hátránya, hogy 2 szezonon keresztűl futott, így 23 részes.



Jinrui wa Suitai Shimashita:


Vicces poszt apokaliptikus őrűltség, manókkal, és laza hangvételü fekete humorral.



Hyakko:


Ha kedveled a Danshi Koukousei no Nichijou vagy a School Rumble féle suliban játszódó vígjátékokat, akkor ez is garantáltan tetszeni fog.



Baccano!:


A Durarara!! írójának egy kevésbé ismert alkotása, amiben a karakterek ugyan nem annyira izgalmasak, mint a Durarara!!-ban de cserébe a történet:

Párhuzamosan sok szálon fut, és minden mindenre kihat, néha egészen váratlanul is. Személy szerint sokkal jobban élveztem, mint a Durarara-t. Nem csak az animék között kiemelkedő, de a legnagyobb írott/rajzolt/színházban előadott/film/stb darab mellett is megálná a helyét történet vezetés tekintetében.

2023. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!