Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mégis, mi az a Vármegye"...

Mégis, mi az a Vármegye" mostanság? Hallok olyat, kivannak tőle, miert, mégis mi az? Megyét tudom mi az! 19 van, ha jóltudom Magyarországunkban. Vár is van annyi,? de ha van, most építették? Miért lett vármegye minden..

Figyelt kérdés

Kisegítő iskolába jártam régen iskolába, akkor aszhiszem a történelem óránn volt szó ilyenről, de az rég volt,

Most, hogyvan?



#vármegye #Sajnos nemértem
2023. jan. 20. 14:36
 1/6 anonim válasza:
89%

Megváltoztatta a kormány a megyéink nevét újra vármegyére. Nem túl bonyolult, minden ugyan az maradt mint eddig volt, csak már nem megye, hanem vármegye.

Váraink eddig is voltak, nem most építették.

Csak egy régi hagyományt állítottak vissza elvileg (csak valahogy nem tudom megérteni miért erre kell elbaszni az időt, mikor az ország vagy tízezer sebből vérzik), az égvilágon semmi nem valtozik, csak más van a táblákra írva.

2023. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ertem,


Mint pl, az Ózdi polgármesterhejettes, is kiíratta rovássírással hogy, Arló ,

Akor kb, az is olyan lehet...

2023. jan. 20. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A vármegye felosztás más volt, mint most a megyék.

Ha azt visszaállították volna, az valóban probléma lenne.

Így csak kidobtunk egy csomó pénzt (a te zsebedből) az átnevezésre, és néhányan jól jártak.

2023. jan. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele foglalkozni!

-Egy két kivagyi a legmagasabb körökben nem tud mit kezdeni a felhőtlen jólétével!

2023. jan. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Néhány kretén így akarja magát "hallhatatlanná" tenni a történelem könyvekben - és még az sem érdekli őket, hogy hülyeként fognak rájuk emlékezni, csak "benne legyenek" legalább egy fél tőmondat erejéig...
2023. jan. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
= Tévé helyett televízió szót kell használni a jövőben :)
2023. márc. 10. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!