Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Safarival dark web?

Safarival dark web?

Figyelt kérdés

A napokban elkezdett foglalkoztatni, a gondolat, hogy milyen “mélyre” lehet ásni az úgynevezett clear weben/ látható weben, safari segítségével, addig addig haladt a dolog előre, hogy gyermek és egyéb groteszk szexuális tartalmakat találtam…

Orbitális butaságot csináltam és veszélybe kerülhetek emiatt vagy a tartalmak ellenére ez még nem a dark web volt?…

Az oldalak .top .ru és .xyz végződésűek voltak.

Privát módban találtam rá az oldalakra egyébként ha ez számít valamit.

Ha esetleg valami óvintézkedést tennétek a helyemben, mi lenne az?



#Darkweb safari clear web deep web
2023. jan. 24. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek sima felszíni domain-ek, azaz a nyílt netről elérhető oldalak (nem a "dark web"). A privát mód csak a helyi előzményekre van hatással. A weboldalak ettől még tárolják az adataidat, így ha nem használtál semmilyen titkosított-hamisított kapcsolatot, akkor az oldalaknak megvan az IP címed. Ha esetleg ezek valamilyen hatósági honeypot oldalak, amit közvetlenül a bűnüldöző szervek üzemeltetnek, akkor már megvan az IP-d náluk. Ha pedig nem csalioldalak de a tartalmuk miatt lefoglalásra kerülnek, a szerver naplókban és egyéb adatbázisokban megtalálhatják és esetleg megkérdezhetik a látogatókat, hogy mit is kerestek ott.


Az esély ennek bekövetkeztére persze kicsi, de soha nem 0%.

2023. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem vagyok egy dark web zseni, felületesen néztem utána a témának, mert érdekesnek találtam. Eddigi ismereteim szerint dark webes tartalmakat, egy bizonyos böngészővel éred el. (Direkt nem írom le 2 perc keresés után megtalálod. Ha mégse találod meg, a dark web végképp nem neked való.)
2023. jan. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 Tisztában vagyok a Tor létezésével, működési elvével illetve a VPN használattal is.

Kíváncsiságom ezek használata nélkül értendő elsősorban, magyarul: elsőre viccesnek tűnt, de jobban belegondolva kínosan nagy butaság volt😆

2023. jan. 24. 17:29
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Butaság, butaság, de elsősorban nem azért mert majd jön az efbíáj és jól megkérdezi mit kerestél erre-arra-amarra, hanem mert ezeknek a weboldalaknak durván saccolva úgy kb. 99,9%-a kizárólag azért létezik, hogy a hozzád hasonló óvatlan senkik beszopjanak valami trójait, amivel aztán ki lehet csalni bankkártyaadatokat, jelszavakat, stb.
2023. jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
#4 Igen, mert a trójait úgy kapják az emberek, hogy videókat és képeket néznek egy weboldalon, rendkívül okos vagy te is.
2023. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Semmit nem kell nézni, egy látszólag tök üres weboldal is tud olyan scriptet futtatni, ami letölt egy kártevőt, akár még futtatja is, vagy majd te magad.

Látszólag okosabb vagyok nálad.

2023. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Látszólag okosabb vagyok nálad."


A te szomszögedből biztosan és bármelyik IT seces szemszögéből egy idióta vagy.

2023. febr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván. :)
2023. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!