Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ismerősök, barátok, sok éve...

Ismerősök, barátok, sok éve tartó barátságokban egymás között mennyire hozzák szóba a fizetéseket? Nálunk megoszlik, sokunknál nem titok, de van aki nagyon élesen lezárta, h ez ne legyen téma.

Figyelt kérdés

Holott több 10 éve barátok vagyunk, mindent megbeszéltünk, a munka is nagyon sokszor szóba kerül, ki, hogy érzi magát, s nyilván itt közre játszik a fizetés is.

Valóban nem illendő erről beszélni?



2023. jan. 27. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk abszolút nem para, amúgy senkinek nem a hobbija a másik pénztárcájában turkálni, max elmondjuk ha valakit érdekel. Munkatársnak soha nem mondanám el, annak sosincs jó vége, elég ha azt tudja a főnök és a bérszámfejtő.
2023. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze, abszolút nem pénztárca turkálás, csak épp nagy munkahely váltások közepén vagyunk mind a ketten és természetesen mérvadó a fizetés, én a magamét mondtam el, s hogy mennyi lenne az igényem, illetve, hogy neki mit ajánlottak az állásinterjún, ahol volt és rám szólt, h ne beszéljek erről, nem érdekli, kissé sértődve.

Amit tiszteletben tartok természetesen, csak meglepett, mert tényleg konkrétan mindent megbeszélünk és elgondolkodtam, hogy én voltam-e illetlen.

2023. jan. 27. 19:21
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Mi nem beszélünk róla.

Bár nagyjából tudjuk hogy mennyi az annyi, mert képben vagyunk hogy a másik beosztásában mit lehet keresni. De filléresítve sosincs.

Volt egy kollégám aki folyton hírdette hogy fillére pontosan mennyit keresett. Sokat volt ügyeletes, ezért többet is vitt haza másoknál. Undorító volt. Ki is rakattuk a csapatból hamar.

2023. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
#3 Kérkedni vele nyilván gusztustalan dolog, az ilyet mi sem tűrnénk meg. Ha szóba kerül akkor nem tabu, de senki nem ez alapján ítéli meg a másikat a társaságunkban, és nem is ez a központi téma. Kérdező, szerintem egy sokéves barátság után el kellene gondolkodnod azon, hogy vajon miért találta sértőnek? (#1 voltam)
2023. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sosem kérkednék, sajnos egyébként nem is kapok annyit, hogy lehessen vele.

Abszolút nem központi téma, csak szóba került, mint minden más egy állással kapcsolatban, feladatok, teendők, főnök, távolság, stb, stb.

Nem ítélkezés végett kérdeztem, abszolút kíváncsiság, hogy én is inkább képben legyek, milyenek a fizetések, mert hát máshonnan honnan tudnám, hogy mi a helyzet más terepen.

Nem a munkatársam, hanem régi jó barátom, akivel akármit megbeszélünk.


Igen, gondolkodom is, épp ezért tettem fel a kérdést, mert meglepett és nem tiszteletlenségből és nem olyan stílusban meséltem és érdeklődtem.

De hát mások vagyunk, ez van.

2023. jan. 27. 20:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek vagytok, és mióta ismeritek egymást kb, ha szabad ilyet kérdeznem?
2023. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze, hogy szabad. :)

38 évesek és 11 éve ismerjük egymást.

2023. jan. 27. 21:18
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és persze abszolút semmi harag nem lett emiatt közöttünk, csak tényleg érdekel más véleménye is. :)
2023. jan. 27. 21:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos így nagy okosságot nem tudok mondani, mert mi tizenpár évvel fiatalabbak vagyunk, és nagyjából egy időben tapasztaltuk meg a munka világát, így nyilván ez nálunk nem tabu. Abba pedig nem tudok belegondolni, hogy ez a helyzetedben ez milyen lehet. De a barátság az barátság, ott nem kellene hogy legyenek tabuk.
2023. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-es,igen én is ezen lepődtem meg. Nincs harag, megy tovább minden, csak beszélgetni szerettem volna vele erről is és határozottan kijelentette, hogy a továbbiakban nem hajlandó a fizetésről beszélni, ne mondjam neki, hogy mennyit keresek és ő sem nekem. Punk tum.

Igazából csak meglepett.

Más barátommal, barátnőmmel, ha szóba kerül esetleg, nem tabu.

Tényleg, tiszteletben tartom majd, csak érdekelt, hogy másoknál hogy van.


Köszönöm szépen!

2023. jan. 27. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!