Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudom eldönteni egy...

Honnan tudom eldönteni egy gyűrűről,hogy arany e? Illetve a 585 szám mit jelent egy gyűrü belsejébe?

Figyelt kérdés
2023. jan. 28. 22:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Vélhetően valódi lehet a gyűrű, amiről beszélsz.

Az "585" a finomsági fokozata, amit át lehet számolni karátra, - de 1982-ben tanultam az ötvös szakmát és éppen ezért nem tudom neked hirtelen fejből megmondani, hogy hány karátos az "585"-ös finomság. A rossz hír, hogy ez - ha jól emlékszem, - a legszerényebb, kereskedelmi forgalomban kapható szabványos finomság. Talán 14 karát (?) lehet...

Halványan elő j9tt most egy-két emlék, hogy - az ötvöző anyagtól függően - háromféle aranyat különböztetnek meg, - a fehér, a vörös és a zöld aranyat, - de 1982 eléggé régen volt ahhoz, hogy magabiztosan állítsak itt neked valamit erről - már csak azért is, mert az ötvös sakma nem szimplán "csak" ötvös.

Van ötvös-ezüstművesek, ötvös-aranyművesek, kőfoglalók, szerszám-, ill. díszítő vésnökök is!

Ezüstművesként én dísztárgyakat, fali díszeket, kelyheket, kupákat, tálakat, sótartókat, gyertyatartókat és hasonlókat voltam képes elkészíteni. A kérdésedhez az aranyműves szakma kapcsolódik, - akik ékszereket képesek elkészíteni.

2023. jan. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!