Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezúttal a kriminológiához,vagy...

Ezúttal a kriminológiához,vagy pszichológiához értőket kérdezem: A bohóc jelmezes stalker-eket mi motiválja?

Figyelt kérdés
Vannak ezek a bohóc jelmezes emberek külföld szerte,leginkább U.S.A.-ban,akik órákig állnak random házak bejárata előtt s merednek a kamerába bizarr dolgokat csinálva időnként. Ezek csak prankster-ek,vagy van valami pszichikai problémájuk? Ha az utóbbi,akkor mi vezetheti őket erre? Kíváncsi vagyok..

2023. jan. 29. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Voltak anno Amerika szerte bohóc támadások illetve jelenségek, a tiktok is ezektől zengett egy időben... Ez szerintem egy dominó szerű jelenség, melynek elindításáért pár ember a felelős. Igazából emögött nincs nagy mágia, se semmilyen terrorszervezet, ahogy egyesek mondják. A bohócok azért elég rendesen jelen vannak a "popkultúrában", főleg a horrorfilmekben. Pszichológusok véleménye alapján, azért találjuk őket ijesztőnek, mármint a bohócokat úgy általában, mert extrém érzelmeket festenek az arcukra, ezzel elfedve a valódi énjüket, szándékaikat, érzelmeiket. Meg nyilván az is benne van, hogy a horrorfilmek egy agyonhasznált kliséje, hogy látszólag ártalmatlan, elsősorban főleg gyerekekkel kapcsolatos dolgokat összekötünk valami ténylegesen ijesztővel. Pl. babák, gyilkos gyerekek, vagy mint esetünkben a bohócok. Valami okból ez mindig is működött. Szerintem nincsen ezen ügyek között egy egységes motiváció, vagy bármi kapcsolat, csak egy egységes kivitelezési mód. Lehetnek szimplán unatkozó tinédzserek, akik játékként veszik ezt az egészet. Mint pl. a telefonbetyárkodás, vagy random házakba csöngetés. És vannak ténylegesen zavart elméjű egyének, akiknek valamilyen jellegű célja van vele, legyen ez a motiváció szexuális, szadisztikus, esetleg mindkettő. De olyanról is hallottam már, hogy a delikvens ezzel a romlottnak vélt társadalomnak kívánt bemutatni, hogy bohócnak öltözve emberekre támadt. Ez az egész azért veszélyes, mert nem tudhatjuk hogy aki bohócként követ minket az erdőben csak egy unatkozó tini, vagy valaki aki meg akar késelni. Ezek az ügyek erősen inspirálódnak egymástól és látszólag elkülöníthetetlenek.

Remélem, tudtam valami hasznosat mondani. :D

2023. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez így sokkal érthetőbbé teszi az egészet. Köszi a választ! :)
2023. jan. 31. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!