Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vinted alkalmazással kapcsolat...

Vinted alkalmazással kapcsolatos. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Ha kirakok egy ruhát pl. 2000 Ft-ért és valaki megvásárolja tőlem akkor ő fix 2000 Ft-ot fizet nekem.

Viszont, ha én akarok valamit vásárolni akkor nekem felszámolódik a vevővédelmi díj és a szállítási költség is.

És nem értem, hogy ez miért van így?

Én csinálok valamit rosszul?



2023. febr. 17. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a vevőd is többet fizet, de a szolgáltató a te 2000 forintnyi részedet továbbítja csak neked? A többit felszámolja és elrakja magának, ahogy te látod a vásárlásokat.

Te meghirdeted 2000-ért, ugyanennyiért is van listázva, de a vásárlás végén a fizetéskor már az egyéb díjakat mutatja az oldal amit ki is fizet a vevő.

2023. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
86%

Ugye nem olvastad el a Vinted Felhasználási Feltételekeket?


Teljes Ár - a Tranzakcióért fizetendő teljes összeg, amely tartalmazza i) a Tétel(ek) Eladó által meghatározott árát; ii) a szállítási díjakat; iii) a Vásárlóvédelem díját; és iv) egyéb alkalmazandó adókat vagy díjakat. Ha a Vevő úgy dönt, hogy a Tételt a VINTED-től vásárolt integrált visszaküldési címke felhasználásával küldi vissza, amennyiben elérhető ez az opció, a visszaküldési díjat levonjuk a Teljes Árból, és visszatérítjük a Felhasználónak;


8.2 A szállítási díjak megfizetése. A Szállítási díjakat a Vevő fizeti a Tétel vételárán és a Vásárlóvédelem díján felül. A vonatkozó szállítási díjakat a Vevőnek minden vásárlás előtt egyértelműen jelezni kell. Ezek megrendelésenként eltérhetnek olyan tényezőktől függően, mint a csomag mérete, a szállítási útvonal, a szállító és az esetleges kedvezmények.


5.3 A Vásárlóvédelem díja. A Vevő a Tranzakcióval kapcsolatban fizetendő Vevővédelmi díj teljes összegéről annak kifizetése előtt tájékoztatást kap. A Vevővédelmi Díjra vonatkozóan további információ ezen az oldalon érhető el.

Vevővédelmi díj a Vinteden

Célunk, hogy a vevők számára biztonságos vásárlási élményt nyújtsunk. Ennek érdekében pedig vevővédelmi díjat számítunk fel a vevők számára, amikor a Vinteden keresztül fizetnek. Ez a következőkből áll:

Fix 280 forint

A termék árának 5%-a (beleértve a termék árára vonatkozó általános forgalmi adót (áfa) is)

Az áfa a vevővédelmi díjra is vonatkozik, ha a vevő fogyasztó.

A pénztár oldalán láthatod a vevővédelmi díj teljes összegét, amelyet a termék végső ára szerint számol ki a rendszer.

Tudj meg többet a vevővédelmi szabályzatunk által nyújtott előnyökről.

↑ Ez a mai házi feladat részedre.

2023. febr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!