Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ha egy fájl írásvéd...

Mit jelent ha egy fájl írásvédett?

Figyelt kérdés

Éppen egy srt/ass (subtitle) fájl-t tettem írásvédetté, remélve hogy ezzel megakadályozhassam hogy mások módosíthassák a fordításomat/munkámat (csak használatra vagy megtekintésre terveztem a srt/ass fájlt).


Megakarom osztani másokkal a munkámat, és ez a írásvédettség annyit jelent hogy senki se írhatja át vagy módosíthatja amit énn megtettem a fájlon?


Kipróbáltam ezt én is, és még én sem tudtam módosítani az adott fájl, de nem tudom hogy ez a többiekre is kiterjed-e ha megosztom mondjuk drive-on keresztül, ők meg letöltik a fájlt. Ők sem fogják tudni piszkálni a fájlt, csak megtekinteni és használni?



2023. febr. 18. 20:34
 1/3 A kérdező kommentje:

Feltöltöttem az írásvédett fájl-t a drive-ra majd tesztként letöltöttem és módosítottam.


Ez a hiba ugrott fel mikor megnyitottam az aegisub-ban: Error: Could not Overwrited.


Elkezdtem random szövegeket irogatni a fájlba majd lementettem és beraktam a feiratot egy random videóba, és ott valami érdekes oknál fogva a szerkesztett szöveget mutatta...szóval bárki átírhatja a szöveget még akkor is ha írásvédett fájl-ként töltöttem fel a fájl-t a felhőbe?


A tulajdonságoknál ezt írja ki: Ez a fájl egy másik gépről érkezett, és előfordulhat hogy a számítógép érdekében a rendszer blokkolja azt. És az írásvédett kis ikon üres, nincs bepipálva, de ott van egy kis rublika alul hogy tiltás feloldása...


Ilyenkor mi van? Azt írja ki hogy nem tudom módosítani a fájlt, de mikor megtettem akkor engedte az átírást, ezzel teljesen lerombolva engemet.


Mit tegyek hogy senki se nyúljon a munkámhoz, csak nézze vagy használja? Azt hittem az írásvédettség ezt jelenti, hogy csak nekem van jogom módosítani a fájlt, de ezek szerint hiába írásvédettség..vagy én vagy síkhülye?

2023. febr. 18. 20:59
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

"szóval bárki átírhatja a szöveget még akkor is ha írásvédett fájl-ként töltöttem fel a fájl-t a felhőbe?"

Az írásvédelem egy jelzés, amit bárki módosíthat. Ahogy te írásvédetté teszed, úgy bárki, aki hozzáfér és rendelkezik a módosításhoz szükséges jogosultsággal, újra írhatóvá kapcsolhatja. Ez nem szerzői jogvédelem célját szolgálja, hanem jellemzően a véletlen felülírások, törlések elleni biztonsági intézkedés.


"Mit tegyek hogy senki se nyúljon a munkámhoz"

Ne oszd meg.


"csak nézze vagy használja?"

Ilyen nem létezik.


"vagy én vagy síkhülye?"

Ezt nem tudom, de hogy hiányoztál általános iskolában az informatikai alapismereteknél, az biztos.

2023. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondhatni rekurzív ostobaság.
2023. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!