Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha matekból valamit meg...

Lau6 kérdése:

Ha matekból valamit meg kellene tanulnod,de nem megy. Nem tudod.Full hülye vagy hozzá. Az miért van? Lehet hogy szimplán csak hülye vagyok?

Figyelt kérdés
2023. febr. 26. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:
2023. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Senki nem hülye - alapvetően, - egyszerűen arról van szó, hogy teljesen másként viszonyulsz gondolkodásban az átlagemberekhez képest bizonyos témakörökhöz, mint ők.

Néha olyan feladatot szabtak a főnökeim, hogy speciális ismereteket kellett átadnom - gyakran olyan embereknek, akik "10 perccel az oktatás megkezdése előtt estek be az utcáról".

A kihívás azért nem volt egyszerű, mert nem vagyok képesített tanár és azzal sem voltam tisztában, hogy milyen érdeklődési körű, ill. milyen ismeretekkel rendelkező emberekkel kell dolgoznom.

Hogy ne szaporítsam a szót:

Többféle módszert is fenntartottam ugyanannak az ismeretnek az átadására és bizony volt, amikor csak a harmadikkal vagy a negyedikkel értem el a kívánt célt.

A matematika, mint témakör, annyit nehezít az ismeretanyag átadásán, hogy ott nem nagyon lehet behelyettesíteni egy fix képlet vagy eljárás összetevőit, - nehéz megkeresni azokat a képeket, fogalmakat, amelyeket képes be-, ill. elfogadni az oktatott egyén.


Ha megtalálod azt az embert, aki a te megközelítési módodat képes megtalálni, akkor már nem lesz probléma, de az ilyen embert megtalálni sokkal nagyobb kihívás, mint ha csak szimplán bemagolnál egy tisztességes hosszúságú képletet.

2023. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!