Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Emlékszel-e rá, hogy mi volt...

Emlékszel-e rá, hogy mi volt a jeled az oviban? Melyik oviba jártál? Megvan még? Hány éves vagy?

Figyelt kérdés
Én 67 éves vagyok. A 13. kerületi Janicsár utcai oviba jártam. Fésű volt a jelem. Bele volt hímezve a párnahuzatomba, tornazsákomba, a tona kistrikómba, melegítőmbe. 🙂

2023. márc. 6. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
fa voltam
2023. márc. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ágas-bogas, vagy egyben, zölddel jelezték a koronáját? Titok, hogy hova jártál, és hány éves vagy? 🙂
2023. márc. 6. 00:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Alma. Egy határ menti faluban. 29.
2023. márc. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

58 vagyok. Nem járhattam oviba, mert a nagymamánál laktunk, és akkoriban azt mondták, van, aki vigyázzon a gyerekre. Érdekes módon, amikor - nem egészen - 4 év múlva a húgom született, már ez nem volt szempont. Ő járhatott oviba.

Ennek ellenére volt jelem - halacska -, mert első osztályban kérték, minden cuccba bele kellett varrni, ceruzákba belefaragni/rárajzolni stb.

A húgom ovis jelei: pöttyös labda, pipa, perec volt. Szintén minden ruhába, torna cuccba, tisztasági csomag cuccaiba stb. bele kellett karcolni, varrni, applikálni. A hugi több oviba is járt, mert költöztünk is közben a kerületen belül. (Bp. délpesti peremkerület)

2023. márc. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bögre


40/F

2023. márc. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. 🙂

Várom a többieket is.

2023. márc. 6. 23:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Esernyő. 2007 és 2010 között jártam óvodába, és nagyon szerettem. Öröm volt bemenni az oviba minden nap. Ugyanezt az iskoláról nem tudom elmondani. Bár nem tanulok meteorológusnak az esernyő miatt
nov. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!