Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hűségidő alatt emelhetik a...

Hűségidő alatt emelhetik a telefonszámlát?

Figyelt kérdés
Most kaptam a yetteltől egy smst,hogy emelik a tarifacsomagom . Pár hónapig van még hűségidőm,ezért nem is tudom lemondani.kb 3000 forintról van szó,de maga az elv felháborító,hogy úgy emelik,hogy koteleznek a fizetésre.
2023. márc. 8. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A díjemelés biztosít felmondási jogot?


A felmondási joggal kapcsolatosan a Yettel megjegyzi, az inflációkövető díjkorrekció egy automatizmus, melynek szabályait lakossági ügyfeleknél az ÁSZF-ben (2022. március 10-én), üzleti ügyfeleknél az ÜÁSZF-ben (2022. november 27-én) rögzítették tavaly. A szolgáltatói egyoldalú módosításról az ügyfeleiket a jogszabály szerint tájékoztatták. Ez a módosítás felmondási jogot biztosított az ügyfeleiknek, melyre az értesítés kézhezvételét követő 45 napon belül volt lehetőségük.

A jelenlegi díjkorrekció végrehajtása már nem minősül egyoldalú módosításnak, így idő előtti megszüntetési díjtól mentes azonnali felmondásra nincs lehetőség.


Az inflációkövető díjmódosítás lehetőségével az NMHH is foglalkozott, ennek hatósági megítéléséről egy tájékoztatót is kiadtak, amely általános tudnivalókkal szolgál.

2023. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Emelhetik. Benne van abban a sok oldalas szerződésben,amit akkor kaptál,amikor az előfizetőjük lettél és amit senki nem olvas el. Ők gyakorlatilag minden megtehetnek.
2023. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!