Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aeroszolt ha kint hagyok a...

Aeroszolt ha kint hagyok a napon mi történik?

Figyelt kérdés
Elreped felrobban vagy semmi?

2023. márc. 9. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
felmelegszik
2023. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen napon. Télen nem valószínű, hogy bármi baja lenne.

Nyáron a legnagyobb melegben a tűző napon egy beton felületre elhelyezett doboz már fel tud melegedni annyira, hogy a nyomást nem bírja tovább és felhasad. Ha nincs gyújtóforrás, akkor csak kifújja ami benne van, de nem fog lángra kapni.

2023. márc. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Havernak a kocsiablakban felejtett légfissítős flakon betörte a szélvédőt amikor eldurrant egy meleg nyári napon.
2023. márc. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én olyanra vagyok kíváncsi hogy mondjuk ki t hagyod a kertbe a fűbe a földön
2023. márc. 9. 14:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy semmi nem fog történni. Esetleg valami nagyon-nagyon meleg időben. Autóban eleve lehet vagy 50-60 fok nyáron, és még ehhez járul hozzá a napsugárzás.
2023. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fűben nem lesz semmi baja talán még nyáron sem.
2023. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én azért nem kockáztatnám. "Napfénytől védendő. Nem érheti 50 fok hőmérsékletet meghaladó hő". Istenem, hányszor elolvastam már ezt a wc-n ülve, az okostelefonok megjelenése előtt.:D

#3 Az komoly!

2023. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az összes mosószer összes címkéjét tudtam fejből :DD


Amúgy a napfénytől védendő utasítás nem csak a robbanásveszély miatt van, hanem mert az UV fény károsítja a műanyagokat, címkéket, festékeket.

2023. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért a hőhatás egy túlnyomás alatt lévő palacknak nem tesz túl jót, és ha felrobban, akkor lehet hogy nem gyullad be, "csak" elszáll, de gondolom arra sem vágyik senki. Repül azeroszolos flakon, ki tudja hol áll meg (lásd #3). Ha egy szélvédőt ki tud ütni, akkor súlyos sérülést is okozhat.
2023. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!