Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen növény az indiáncseresz...

Milyen növény az indiáncseresznye?

Figyelt kérdés

Lehetőleg latin névvel világosítsatok fel, mert én nem találok sehol ilyen néven növényt. Bolti szórólapon láttam indiáncseresznye-szörp formájában, de meg nem veszem addig, amíg nem tudom, mi az.

Perui földicseresznye, hólyagcseresznye, zsidócseresznye ilyesmi névvel találkoztam, van amelyik mérgező.



#indiáncseresznye latin neve
2023. ápr. 3. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Acerola néven keresd. Latin neve pedig Malpighia emarginata.
2023. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Szerintem az acerola lesz a nyerö, de a különbözö szörpökben vagy egyáltalán nincs, csak hasonló ízü, vagy "nyomokban" fordul elö bennük

2023. ápr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, valamivel okosabb lettem, bár abban nem lettem biztos, pontosan melyik növény az indiáncseresznye.

A fanyarka (mézalmácska) és a barbadosi cseresznye van versenyben, ez utóbbi esélyesebb, bár Barbadoson egy fia indián sincs.

[link]

2023. ápr. 3. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!