Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Debreceni Egyetemen az...

A Debreceni Egyetemen az építészmérnökök milyen tervezőprogramot használnak?

Figyelt kérdés
Én az ArchiCAD-et ismerem és ha azt használnak az egyetemen akkor az lenne a kérdésem, hogy hogyan tanítják? Vonalasan vagy profilkezelővel 3D-ben?

2023. ápr. 4. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem akarom elvenni a kedvedet a szaktól , válaszd ezt ha ez érdekel és más nem de azért arról jó ha tudsz, hogy azért a műszaki / mérnöki vonalon áz epìtész-èpìtő mérnöki vonal az anyagilag kevésbé megerős szakmák közé tartozik. És cserébe az epìtőiparra jellemzően sokhelyen nem is elég a napi 8 óra munka , 9-10 az elvárt. Szóval lehet, hogy heti 50-55 órában nem keresek annyit az ember mint mondjuk heti 40/napi 8 al egy infós, villamos, mechatros vagy gépész mérnök. Az alkalmazottként való tervezes meg anyagilag sztem egyáltalán nem nagy szám. Anno amikor kezdtem én, sok epìtőipari mérnök minimalberert vagy kicsit tobbert kezdett el melózni végzés utan, hogy legyen tapasztalata. Most erre a szintre is csak úgy sikerült éljutni, hogy omlik a penz az epìtőiparba, csok, felújítási támogatás, zöld hitel, sport giga beruhazasok stb. Ezek előtt egymás alá ígérgetett sok tervező iroda, hogy ki vállalja olcsóbban a munkát. Kerdes számomra hogy ez a jelenlegi szint is meddig tartható. Es ezt most jó szándékkal írtam neked, nem a szokásos karágós, gyakoris stílusban. Szakmabelikent

.

2023. ápr. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok ezekkel. Most magasépítő technikusnak tanulok és céltudatosan választom ezt a szakot.
2023. ápr. 5. 07:23
 3/15 anonim ***** válasza:

Archicad az elsődleges program, de az autocad-et is szokták oktatni. Viszont jellemzően nem nagy óraszámban. Leginkább a beadandó feladatokon keresztül fogod megtanulni a használatát. (Valemennyire, aztán munkában a többit. De bele lehet gyorsan jönni)

Mimdenképp 3d-ben érdemes használni, már az alapoktól kezdve. De biztos így is fogják tanítani.

2023. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

1: Te 9-10 órákat dolgozol? Miért nem váltasz? Én pont azt látom, hogy szerencsére ez nem általános, lehet olyan helyet találni, ahol ez nem alap elvárás. Illetve a minimum ott is, ahol van túlóra, hogy kifizetik. Meg ez az örülj, hogy minimálbért kapsz is túlzás. (Illetve legalábbis annak érzem, bár sok mindent el tudok képzelni) Azt nem vitatom, hogy van más mérnöki szak, ahol jobb a fizetés. De nem is mondanám azt, hogy ebből éhen lehet halni.

Mag az, hogy magasépítő technikusival, vagy egyetemi végzettséggel akar majd elhelyezkedni, nagyon sokat fog számítani.

2023. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3: Azt tudom, hogy a BME-n profilkezelőt használnak, az Óbudai Egyetemen viszont csak vonalasan rajzolnak archicaden. A Debrecenire lennék kíváncsi, hogy ott hogyan tanítják.
2023. ápr. 6. 17:57
 6/15 anonim ***** válasza:
Csak vonalasan, ezt kizártnak tartom. Az archicad kifejezetten építészeti tervezésre lett kialakítva. Külön erőfeszítés lenne ezt nem kihasználni és csak a 2d eszközöket használni. (A profilkezelő egy külön eszköz a programon belül, de nem egyenlő magával a 3d modellezéssel. Nem értem pontosan, erre hivatkozva, mire gondolsz)
2023. ápr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hosszu távon a BIM szoftvereke lesz a jövő, ahol a különböző tervek ütközés vizsgálata is megoldhato. 3d-ben ha szerepelnek az szerkezeti rajzok a gepeszettel, villany berendezésekkel és minden egyebbel akkor nézhető öasz, hogy az adott tervek passzolnak-e egymáshoz. Vagy netán egy gépészeti elem egy epuletszerkezeti elem helyen van-e. Mennyi ilyen van, ha tudnátok
2023. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez valamennyire már a jelen is. Nagyobb projekteknél bevett gyakorlat az ütközés vizsgálat. Sokat jelent, hogy ha az ilyen jellegű hibák, legalább egy részére fény derül és ezekre már nem a kivitelezéskor kell keresni a megoldást.
2023. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem nagy cucc ez a szak.
2023. ápr. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#4 Én nem az 1-es válaszoló vagyok, de inkább te mondj olyan munkahelyet, ahol építészként nem 9-10 órát kell dolgozni... Ha önkormányzatnál dolgozol akkor nem.. Versenyszférában minden ismerősömnek alap a napi 9 órás munkaidő, aki kivitelezésben dolgozik annak sokszor a szombatok is.

Mellette ott a "szürkézés" is, a kis irodáknál sokszor papíron a garantált bérminimumot kapod mellé a kis kiegészítést, márha nem kényszerítenek "vállalkozásra".


Én ha újra kezdhetném nem tanulnék építésznek.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, alap az ArchiCAD 3D, nyilván ez az összes nyalánkság használatára kiterjed (profilkezelő, korlát eszköz, függönyfal...) anelkül ma nem lehet ebben a szakmában boldogulni.

2023. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!