Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Maradjak vagy visszajöjjek?

Maradjak vagy visszajöjjek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg Németországban élek,9. osztályban vagyok mert a 8-at újra kellett járnom. Jövőre a 10-et még itt járnám ki,de azon gondolkoztam,hogy 11-12. osztályra visszajönnék(Mo.-ra) egy gimnáziumba. Utálok kint lenni,17 évesként még semmit nem csináltam,amit egy tinédzsernek kellene csinálni,és kezdem megunni,és aggódom,hogy soha nem lesz meg azok az emlékek. Viszont néhányan mondják,hogy elveszíteném a némettudásom,ez lenne a legrosszabb döntésem. Nem szeretném elrontani a jövőm,de közben azt szeretném tenni ami nekem jó. Segítenétek kérlek,hogy ti mit gondoltok erről? Köszönöm a válaszokat!

2023. ápr. 6. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha jól tudsz németül, akkor mindenképp maradj, és keress ott megfelelő barátokat, érezd velük jól magad szabadidődben. Sokkal szebb jövő vár rád ott. Itt nem vár rád semmi, csak a lealjasodás és a sötétség.
2023. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tanultam németet addig amíg ki nem mentem,ez 2 éve volt. Ez alatt a két év alatt olyan A2-B1-es a némettudásom.
2023. ápr. 6. 22:16
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Bárcsak nekem lett volna anno ilyen lehetőségem. Maradj és élvezed ott az életet, szerezz ott élményeket!
2023. ápr. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem érdemes visszajönni. Ott keress lehetőségeket barátkozásra
2023. ápr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem veszítenéd el a némettudásodat, ha nem akarnád elveszíteni. Itt is lehet tanulni németül, ha gimnáziumba fogsz járni muszáj is lesz nyelvet tanulnod, nyelvből érettségizni, stb.

De mennyire lesz a saját döntésed, hogy maradj-e vagy visszagyere?

2023. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bárcsak én lettem volna kint ennyi idősen. Én azt javaslom, hogy maradj kint.
2023. ápr. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A döntést rádbízom, de azért olyan gyorsan nem veszíted el a némettudásod, főleg ha otthon TV-műsorokat nézel németül, vagy a neten, meg időnként beszélsz is ezzel-azzal.
2023. ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A döntést rádbízom"

Ki vagy te, az anyja vagy az apja? :DD

2023. ápr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az apja, csak nem tud róla.. 😮 De ne mondd meg neki.
2023. ápr. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!