Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van -e olyan szó hogy emóS?

Van -e olyan szó hogy emóS?

Figyelt kérdés

vagy csak azt mondjuk hogy emo csaj vagy emoS csaj .....

alap szó az az emocionális...sza szerintem van,vagy nem is emo hanem "imo"...sza lehet e az emo főnévből melléknevet képezni???ezen vitatkoztunk irodalom órán ..am bocsi hogy itt kérdezem de legalább itt válaszolnak =) =)


2010. okt. 8. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az angol emo szóra gondolsz, az már önmagában melléknév, tehát magyarul nem kell melléknevet képezni belőle (az S betű nem kell a végére)


a punkok se mondják, hogy "punkos vagyok"

2010. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről vitatkoztok irodalom órán? Ohh, nálunk csak a tanulás, Ady, Arany, és a többi..Egyébként emo simán. Az "emos"t néha a pózerekre használják, de sztem nincs ilyen szó.Jófej lehet a tanárod. És csak erről vitatkoztatok?:D
2010. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát az úgy volt hogy befejeztük a Romeo és Júliát és maradt még 10-15 perc az órából és az osztály szőkéje hozta fel...am jó fej a tanár naon én én legalább is bírom... XD
2010. okt. 8. 18:14
 4/9 Tenshi333 válasza:

egyetértek az előttem szólókkal, csak simán emo. az "s" ragozás nem kell rá, így is melléknév.

jófej tanárotok van :) kb. a mienk is ilyen, csak ő óra közepén elkezdett beszélni a pacalról. xD

2010. okt. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
fujj pacal.... XDXDXD
2010. okt. 10. 19:04
 6/9 anonim ***** válasza:
még jó hogy van!
2010. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nincsen, csak olyan hogy emo "s" nélkül :)
2011. máj. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 emofiú válasza:
nincs csaka tudatlanok mondják hogy emos vagy néhány pózer is szokta magára mondani..pl.13évesek
2011. jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
olyan szó nincs hogy emoS
2011. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!