Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek az emberek...

Hogyan kezelitek az emberek vájkálódását a magánéletetekben?

Figyelt kérdés
Itt most nem a barátokat, ill. a közeli haverokat értem. Velük persze, hogy szívesen beszélgetek.Hanem azokat, akikkel egyáltalán nem vagyok közeli viszonyban, csak időnként itt-ott összefutunk. Elegem van abból, hogy a boltba menet az utcán, a vonaton hazafelé betalálnak és olyasmikről kérdezgetnek ,amihez semmi közük. Akár boldog vagyok, akár nem abban az adott időben, a magánügyem, mi közük hozzá? (A párkapcsolatom, a szexuális élet, pontosan mennyit keresek ...stb)Hogyan kell ezeket az embereket leszerelni, hogy hagyjanak békén? Biztos Ti is voltatok már hasonló helyzetben..
2010. okt. 8. 13:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy nem pontozok le senkit, csak kíváncsi vagyok, hogy Ti milyen lekoptató szöveget vetettetek már be?
2010. okt. 8. 13:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Olvastam valahol, hogy erre mosolyogva, szeme közé nézve azt kell kérdezni, miért érdekel?


Sajna, én ezt nem tudom megtenni.

Én inkább el szoktam viccelni, leginkább olyan túlzásokkal, amiről ordít, hogy nem igaz.

Aztán máskor megpróbálom elkerülni őket.

2010. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyesmit tisztázom nyíltan. Ha valaki a stílusomból nem látja, hogy nem szeretek magánéletről, csak általánosságokról beszélni, akkor csupán ennyit mondok:


-Ne haragudjon, de erről nem óhajtok beszélgetni, és Ön mit gondol....


Tehát udvariasan, értelmesen, nyugodtan, mosolyogva elmondom, hogy ez nem az a téma, amiről pont vele szeretnék beszélgetni, majd ugyan azzal a lendülettel más felé terelem a szót, ha ettől függetlenül szimpatikus és tovább beszélgetnék vele szívesen.

Ha pedig az sem, akkor ezt is udvariasan közölni szoktam:


- Bocsásson meg, de most nincsen kedvem beszélgetni, köszönöm, hogy megérti.


Én ilyen egyszerűen szoktam elintézni, nyugodtan, mosolyogva. Eddig még soha semmi gond nem volt ebből, az emberek tudomásul vették és sértődés sem volt soha sem idősebb, sem fiatalabb fél esetén. :)

2010. okt. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik barátnőm így kezeli a helyzetet.

- és hogy van a barátod? Hallottuk,hogy összevesztettek..Ennyi év után?

- Igen,szerintem is esni fog holnap az eső,és képzeld nem kaptam egrest a boltban! Szerinted hol tudnék venni???

Na kábé így válaszol az olyan kérdésekre amire nem akar válaszolni...

Másodjára senki nem kérdezi meg újra mert veszik a lapot..

Ha mégis van aki újra kérdezi,akkor újra ezt mondja..

Egyébként engem még nem "faggattak" ki talán mert eleve úgy állok hozzá,hogy nem mernek kérdezni??:)

2010. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy szoktam, mint a második. Elmondom, hogy "bocs, de erről most nem szeretnék beszélni" és témát váltok. Nem szokott ebből gáz lenni.
2010. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!