Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Merjünk inni a csapvízből?

Merjünk inni a csapvízből?

Figyelt kérdés
De most KOMOLYAN? Ugyanis már a Dunába is jutott a vörösiszapos vízből.
2010. okt. 8. 14:31
 1/6 anonim válasza:
52%
Én is ezen gondolkodtam.Én aszem veszek szénsavmentes ásványvízet.De mindenképpen addig is felforralom a csapvízet csak ugy iszuk meg.De főzéshez talán merem még használni,ahoz ugyis felkell forralni.
2010. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

te nem a dunából iszod a vizet mert akkor bele is halnál.. hanem tisztítóból iszod. mondjuk attól függ ,h hol laksz...

mert ha a közelébe ahol esetleg a talajvíz eljuthatott oda akkor nemtudom :-/ attól függ ,h milyen. ha "vörös" akkor ne.meg gondolom ha szennyezett lett volna akkor már úgyis elzárták volna a térségbe a vizet..

2010. okt. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bocsi az előbb hülyeséget mondtam mert nem olvastam el rendesen a kérdést.. ^-^"
2010. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Engem az is aggaszt, hogy a ph13 ról ugye 10 re akarták csökkenteni (ehhez vegyi anyagokat szintén beleöntöttek még a vörösiszap és annak alkotórészei mellé).

Mi ugye elvileg nem Duna vízből iszunk, hanem folyó parti szűrésű kutakból kapjuk a csapvizet. Hogy a csapvízbe bekerülhet-e valami? Remélem mérik, és ellenőrzik.

2010. okt. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
[link] (itt írnak az általános víztisztításról)
2010. okt. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MME válasza:
Istenem.. a vizet hiába forralod, ez nem baktérium!
2010. okt. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!