Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mostanában hogy jutnak a 18...

Mostanában hogy jutnak a 18 éven aluliak dohánytermékhez?

Figyelt kérdés
Hallottam már róla, hogy megkérnek egy járókelőt hogy menjenek be nekik, na de mivan akkor ha odaadják neki a pénzt és elfut? Valakivel már történt ilyesmi? A mai „gyerekek" milyen taktikákkal játszadoznak?

2023. ápr. 12. 22:32
 1/7 anonim válasza:
60%

Több opció van:

1.) nem kéri el az eladó a személyi igazolványt és megtudja venni a fiatalkorú saját magának

2.) szülő, idősebb testvér, rokon megveszi a gyereknek

3.) éppen akkor leszólított idegen személy megveszi neki

2023. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Én régen haveroknak jártam cigit venni, de csak nekik. Róluk tudták a szülők is, hogy cigiztek, vittek is vissza, csak ha többet szívtak, vagy osztogatták, akkor kevés volt. Így megvettem nekik én.

Míg volt akik megkértek megbízhatóbb ismeretleneket, hogy vegyenek már egy cigit, a visszajárót megtarthatják.

Van olyan is aki olyat ismer aki árul cigit és tőle vesz. Van aki netről rendelget. Tényleg embere válogatja.

De legjobb az lenne, ha inkább nem szívná. Káros szenvedély ez nagyon, meg sok pénz bele megy. Most nem is az, hogy x év múlva tudna abból kocsit venni, mert elmegy akkor másra a pénz. De maga az, hogy azt a pénzt tudná hasznosabb dolgokra is költeni és nem az, hogy függ valamitől, ha nem jut hozzá ideges lesz, meg kellemetlen érzés. Jobb még leszokni fiatalon, pláne ilyen árak mellett. Ez olcsóbb már nem lesz. Ha valaki hiányosan tudja beszerezni is, onnan könnyebb lenne letenni.

2023. ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom úgy ahogy mi csináltuk tízen éve.


Én szerintem jó ha egyszer kértem meg egy random járókelőt hogy vegye meg. Amúgy meg voltak a bejáratott helyeim, ahol tudtam hogy odaadják.

2023. ápr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Ne itt gyűjtsd az ötleteket kisgyerek!

Ennyire nem lehetsz életképtelen, hogy egy doboz cigit sem tudsz megszeretni magadnak...

Ne segítsetek neki, majd rájön hogyan kell! Ha nem, akkor legalább nem döglik meg tüdőrákban!

2023. ápr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Józan paraszti ésszel, fiam!
2023. ápr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

-a segitsegkeressel az utcán, aki éppen megy be

-18 évesnél idősebb barát megkerese, esetleg rokon

-beprobalkoznak ők maguk, mert ritkán előfordul hogy kiadják

2023. ápr. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szabolcs- Szatmár-Bereg megyében (határhoz közelebbi részen legalábbis) ukrán árusoktól. Leszálltunk a buszról folyton azt mondták ,hogy Cigit?

Meg ha volt ukrajnai iskolatársa az embernek akkor attól .

2023. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!