Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2 éves szakképzésben, tanulói...

2 éves szakképzésben, tanulói jogviszony megszűnése esetén (kiiratkozás)le kell adni a diákigazolványt vagy lehet használni október 31-ig?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ha szakképzésben tanulok (első év) , de ha úgy döntenék, hogy kiiratkozom, elveszik a diákigazolványt? Közoktatásban és felnőttoktatásban úgy tudom, hogy október 31-ig érvényes, csak nem tudom, hogyha megszűnik a tanulói jogviszony akkor le kell-e adnom. Azt olvastam ha valakit kirúgnak valahonnan, akkor is ameddig le nem jár a diák, jogosult kedvezményekre. A matrica a diákomon egész tanévre szól. Köszönöm ha valaki tud segíteni.



2023. ápr. 14. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem adtam le és nem is kérte senki. Szerintem az igazolvány magántulajdon, és addig érvényes amíg kerül rá új matrica.
2023. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. ápr. 14. 20:33
 3/3 anonim ***** válasza:
A jogviszony megszűnése után az az igazolvány érvénytelen, így jogosan nem használhatod, ellenben nem is kell visszaadnod. Szóval használd nyugodtan, nem fognak ezért megbüntetni.
2023. ápr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!