Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fűnyíróm kèse túl magasan van...

Fűnyíróm kèse túl magasan van a kasztnihoz kèpest. Ezen ,hogy lehetne vàltoztatni? Legalàbb 3cm el lejebb szeretnèm hozni

Figyelt kérdés
Kaptam egy règi, de masszîv fűnyírót. A leg alacsonyabb vàgàsi magassàgnàl is 8cm körülire vàgja a füvet. A kès túl magasan van a vàzhoz kèpest. Ez,hogy orvosolható?

#fű #fűnyíró #Kerti gèp
2023. ápr. 17. 13:48
 1/8 anonim válasza:
A vágási magasságot általában a kerekek fel-le állításával lehet változtatani. Én még olyat nem láttam, hogy a tengelyre szerelt kést lehetett volna állítani.
2023. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, a kerekek àllítása adja a magassàgot. Viszont a kès valamièrt nagyon fennt van. (Lehet valamit kókànyoltak rajta) viszont ,így sok haszna nincs. Emiatt kèrdem kèst mivel lehetne lentebb hozni?
2023. ápr. 17. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a kasztni és a motor között van valami távtartó amit ki lehet venni, akkor ezzel megoldható.

Ha nincs, akkor a motor főtengelye rövid. Azon nem nagyon lehet változtatni.

Tegyél rá kisebb kerekeket. Mondjuk azzal tolni lesz nehéz.

2023. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az még lehet, hogy a #3-as válasz esete áll fenn, azaz cserélték a kerekeket, de jóval nagyobb átmérőjűt tettek fel, mint eredetileg volt. Gyárilag nem csinálnak olyan fűnyírót, amelyiknél 8 cm-es a legkisebb fűmagasság.
2023. ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha a távtartót veszem ki akkor mèg messzebb lesz a kès a talajtól...
2023. ápr. 17. 15:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocs 3as. Rosszul èrtelmeztem. Az megoldhatná a problèmát , viszont nincs ott távtartó
2023. ápr. 17. 15:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Többféle fűnyíróm volt, a késük cserélhető volt, a mostanin is az. Elektromosnál és robbanómotorosnál is. Utóbbinál a döntéssel vigyázni kell, ha van benne motorolaj.

A kést egy csavar rögzíti, ha kicsavarom, akkor egy belső menet van a motor felől. Abba nem lehet egy menetes rudat készíteni, a másik végére egy anyacsavart hegeszteni, arra tenni és ugyanúgy csavarral rögzíteni a kést?

2023. ápr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó... Èn meg arra gondoltam, hogy pl. egy 30*40es zàrtszelvèny darabot kifúrok ès beteszem ablokk ès a kès közè.. annyi,hogy kell bele kicsit hosszabb csavart szereznem
2023. ápr. 17. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!