Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Le kell bakancs boxolás után...

Le kell bakancs boxolás után törölni a boxot a bakancsról?

Figyelt kérdés
Arról hallottam hogy fényesíteni lehet kefével. de azt is olvastam elég egy pamuttal le törölni, na de azon kételkedem már hogy nem is kell letörölni a boxot, mert ki van repedezve még így is a bőr hajlásnál

2023. ápr. 18. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ milyen boxot használsz. Ha az régi olds cool box ami ilyen tégelyben van ott alapból kefével kened szét sőt eleve avval viszed fel a bőr felszínére. Ha nem túl durván csinálod így lesz szép fényes.

Ha a tubusból kinyomós fajta aminek a végén egy szivacs korong van ott nincs szükség kefére. Ott a box állaga is más, egy teljesen folyékony anyag szóval felesleges is kefélni. Azt hiába keféled elhagy a nőd.

2023. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja a repedéssel nem tudsz mit csinálni.
2023. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A régi van nekem es egy rossz pólóval viszem fel és 1 óra után meg leszedem:) Az baj?

Mert akkor lehet eddig teljesen feleslegesen ápoltam

2023. ápr. 18. 20:09
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt baj, mert csak felkened a krémet, a kefélés teszi szép fényessé. Ha felkened ruhával látod, hogy milyen fakó, homályos. Az ügy lenne szép ha szinte csillogósan visszaveri a lámpafényt. Mondjuk itt a bőr fajtája is kérdésesm ha alapból ilyen matt bőr ahhoz elég a ruha, de az nagyon ritka olyan bőr a bakancsokon.

Másrészt. A cipőbox nem ápolja a bőrt. Sőt, ellentéte. Vannak cipőápoló krémek amik vízlepergető hatással vannak. Azt a boxra viszed rá, átlátszó zsír szerű. Vagy konkrétan zsír, ahogy ezt régen csinálták.

2023. ápr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Jó lehet nem fényes annyira, de igazából nekem nem számít az bár azért fénylik így is, de akkor nem is kéne leszedjem a boxot csak egyből sikálnom kéne kefével?

Biztos nem teszek rosszat azzal hogy csak boxolom, nem fújok meg teszek rá más kenceficét igen., de majd meglátom ha van értelmes cipőápoló.

2023. ápr. 18. 21:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell leszedni a boxot hát lejön az magától. Van aki naponta boxolja. Nekem le van kopva az orra, ahogy vizet kap. volt box nincs box. Ott van a barnás kopás estére mindig.

Felraksz egy kis krémet a kefére, és gyors mozdulatokkal a kefe szálai hegyével végigkeféled. Hidd el csillogó lesz akármilyen állapotban van a bőr. Szerezz be egy cipőkefét ha krémes boxod van, párszáz forint lehet max.

Ha ruhával csinálod nagyon keveset rakj rá épp, hogy ellepje, és nem kell később letörölni a boxot. Ha túl sokat raksz rá fogni fog.minden fekete lesz amihez véletlenül hozzáér a bakancsod.

2023. ápr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Rendben akkor megpróbálom legközelebb kefével mert van nekem csak nem használom:D

De akkor legközelebb megpróbálom úgy hogy nem szedem le a boxot, de ma már le kell szedjem, mert túl sokat raktam rá és fog

2023. ápr. 18. 22:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Így van majd nyomasd cipőkefével. Épp, hogy belenyomod a kefe szálát, majd gyors mozdulatokkal felviszed majd megint épp belenyomod a kefe szálat és ismétled ezeket. Nem szabad túl sokat rakni ez csak ideiglenes polírozás célját szolgálja.
2023. ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De ne told rá a kefét erősen, sokan így csinálják. Figyelj arra, hogy valóban csak a kefe szálainak a feje találkozik a bőrrel. A kefén pedig ne legyen túl sok krém. Legyenek gyors mozdulatok nem kell ovatoskodni.

Láttam olyant aki erővel rányomta a kefét és nem értette miért nem szép. Se erővel, se ruhával nem szabad boxolni

2023. ápr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

utolsó! úgy fogom mostantól.

Köszönöm mindenkinek a választ.

2023. ápr. 18. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!