Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az anyósom folyamatosan...

Az anyósom folyamatosan lebeszéli a páromat munkával, tanulással kapcsolatos dolgokról amiről még beszélünk is, hogy nem lenne rossz. Nem olyan rég ajánlottak nekem egy ingyenes tanfolyamot, beszéltem is erről a barátomnak és őt is érdekli. Csinálja?

Figyelt kérdés

Igazából leginkább nőknek javasolt ez a tanfolyam de semmi akadálya nem lenne, hogy egy férfi is megcsinálja. De az anyós próbálja lebeszélni, hogy ez nem neki való meg nem éri meg. De ha egyszer szeretné? Mi a véleményetek? Csinálja ha szeretné vagy felejtse el a fenébe csak azért mert az anyós azt mondta? Egyre jobban nem bírom ezért is mert próbál közbe szólni mindenbe.

(gondolkodtunk külföldön és nem lenne oda rossz ez a papír)



2023. ápr. 19. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ingyen tanulási lehetőséget (főleg ha érdekli is a téma) vétek lenne kihagyni. Sosem lehet tudni mikor lesz szükségetek arra a tudásra.

Miért mondja anyós, hogy nem éri meg? Valami más fontos dologtól venné el az időt?

2023. ápr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy nem. Nem venné el az idejét. Meg csak 2 hónap. Oké nem olyan amúgy ami hú de szeretne lenni,de engem se érdekel úgy. Mégis meg akarom csinálni. Mert jó ha van.
2023. ápr. 19. 08:54
 3/7 A kérdező kommentje:
Ő ugye dolgozik néha délelőtt néha délután. Tehát nem 8 órában. És még a főnöke is megengedte neki, hogy elmenjen és elintézné, hogy csak délelőtt dolgozzon (mert délután van a tanfolyam) azt mondta neki hogy tök mindegy milyen tanfolyam ingyen van, és első a tanulás.
2023. ápr. 19. 09:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy anyós áll a dolog mögött és véletlen sem a párod nem akarja a dolgot?


Ha meg az anyós mindenbe belekotyog ignoráld.

Te független vagy tőle, a párod meg majd eldönti mit akar, mit nem, ha pedig anyucira támaszkodik nagyon, döntéshozatalban sincs önállósága...


Lehet neked kellene átgondolnod, hogy ilyen pár kell-e neked, nemde?


Ha az anyós beszéli le, miért? Kis tovább képzés, tanulás sose ártott még senkinek. Főleg nem ilyen kis pár hónapos.


Normál esetben mindenki jobbat kívánja a gyermekének, még ha messzebb is folytatja az életét.


Meg ki tudja, lehet jót tenne párodnak anyucitól való önállóbb élet.


Nem tudok konkrétumokat rólatok, így csak találgatni lehet mi is van.


A te aspektusod csak egy oldala a sztorinak.


Ülj le pároddal és beszéljétek meg mindezt. Az anyóssal való dolgokat is, hogy pl legyen önállóbb a párod.


Az anyuci így, az anyuci úgy... Belekotyneleskedik mindenbe zavaróan az nem élet.


Jómagam szeretek független lenni, ez persze nem jelenti azt, hogy nem hallgatok meg másokat, de ami/aki akadályozná a céljaimat, kapcsolataimat (ismeretségtől a párkapcsolatig), azokat elengedem, vagy ha tukmálás és akarat érvényesítés történne, mindig mondom:

Vegyél vissza!


A vélemény kikérés VS utasítgatás két külön dolog.


Tudják, hogy vannak határok, vannak személyiségemnek megfelelő célok és ezekben én döntök vagy akivel megbeszélek együttműködéseket, arra a személyre vonatkozik.


A szülőknek pedig el kell fogadniuk idővel, hogy gyermekük kirepül a fészekből és önálló életbe kezdenek, párt keresnek vagy/és családot alapítanak.


Beszélgess többet.

Értékeld át a dolgokat több szempontból és azt is:

Neked ez így rendben van?


Jelenlegi párommal nagyon hasonlítunk, vele gördülékenyen megy minden. Meghallgatjuk szeretteinket, de mindenki tudja hol a határ. Persze véleményt mondhat bárki, de parancsba nem adhat senki semmit. Hiszen önálló emberek vagyunk.


De PL.:

ex, nos, ő anyuci-apuci óhaját igyekezett betegesen véghez vinni. Holott legbelül láttam rajta, hogy megfullad, de mégse akart függetlenedni.


Még a gyerekcsinálást is betegesen akarták... Meg se kérdezte egyik se, hogy pl én akarok-e egyáltalán.


A srácot hátra hagytam pár hónap után, mert fojtogató volt mindez, az exemet pedig nem tudtam férfiként tekinteni.


Akkor mégis miért jöttem össze vele?

Mert a független, önálló szerepet játszotta keményen.

Idővel pedig kiderült: az albit is anyja apja fizeti, meg amúgy mindent és még tőlem is kapott kesst, abban a tévhitben, hogy beszállok a felébe, ha már fele heteket ott voltam időnként. Meg voltak még gondok felé.


Lassan kiderült minden.


Neked kell tudni mit akarsz, mi a célod és ha azok nem férnek meg a másik fél személyiségével, céljaival, akkor el kell gondolkodni.


Vagy közösen változtatni (ha a párod is akarja SAJÁT döntése alapján) vagy odébb kell állni külön utakra.

2023. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2.válaszolónak: az anyuci szabályosan ordibált vele, hogy miért ilyen idióta és hogy biztos a 'lány' beszéli tele a fejét. Tehát így nevez meg engem, nem mintha nem lenne nevem.. Az első mondatra vissza térve pedig igen a barátom mondta hogy szeretné csak az anyós nem. Hallottam is tehát biztos.
2023. ápr. 19. 10:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Ideje lenne leválnia az anyjáról. Ha ez most nem megy neki, akkor később is anyuka fog irányítani. Hallgassa meg mit mond anyuka, bólogasson, aztán amikor elvállnak az útjaik, akkor csinálja azt amit ő akar valójában. Ha nem ezt teszi, akkor 50+ évesen is az anyja szoknyája alatt lesz, te pedig máshol fogsz élni. Most kell lepattintani azt a zsarnok anyát, mert később sz@rabb lesz. Ha vele maradsz és nem változik semmi az a nő azt is megfogja mondani, hogy hogyan szüld meg a gyerekedet. Szóval kössétek fel a gatyát és jelentkezzetek a tanfolyamra. Ha pedig visít a nyanya, akkor szépen hagyjátok ott, és menjetek el fagyizni. Úgy sem tud csinálni semmit. Persze a zsarolása, amit művel egy darabig durvább lesz, de ha észreveszi, hogy rácsuktátok a kaput, majd megnyugszik. Kitartást! Induljon a tanulás! Hajrá! Én nektek drukkolok!
2023. jún. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 Köszönjük szépen❤️❤️

Már el is kezdtük!🥰

(közbe 'anyós' is benyögte, hogy neki is jó lett volna xd)

2023. jún. 3. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!