Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nem veszem át az előre...

Ha nem veszem át az előre kifizetett csomagot visszaküldik egy idő után? És a pénzt is visszautalják majd? Nem kis összeg.

Figyelt kérdés
Rendeltem egy csomagot külföldön automatába, de automata helyett a postára vitték. Az ismerősöm aki átvette volna nem kapja meg mert nem az ő nevére jött.
2023. ápr. 19. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik. Internetes rendelésnél az átvételtől számított 14 nap áll rendelkezésedre, hogy elállj a vásárlástól. Van néhány termékkör, ami ki van zárva ebből. Pl., ha rendelésre készült, ott nincs visszakozás.

Ha már most tudod, hogy nem kell, akkor minimum illik tudatni a webáruházzal. Függetlenül a jogtól. Amennyiben a csomag visszamegy, nem fogják tudni, mi történt. Keresni fognak, hogy kiderítsék.

Pénzt akkor tudnak visszautalni, ha a termék visszaérkezett, átvizsgálják és rendben találják. A kiszállítás díja nem jár neked, de a visszaszállítás is a te sarad.

Mondjuk legyen 97 500 Ft az a valami, 2000 Ft a szállítás. Ebben az esetben 93 500 Ft-ot kapsz vissza.

2023. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ honnan rendeltes.


Amúgy meg, ha tudod, hogy postán van, miért nem mész és veszed át? X munkanapig ott tartják. Tudtommal 5 munkanap.


Ha fontos az embernek, utána megy, nem pedig gyakorizik vagy/és lesz,rja és várja vissza a kesst.


Ha vissza is kapod, normál esetben levonják a csomag átvételének elmulasztása miatt a szállítási költséget.

2023. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mint írtam külföldön van a csomag, és nem tudok érte menni, neki pedig nem adják oda mert az én nevemen van😅 hiába hivtam fel a postát hogy adják neki oda, és küldtem át minden emailt stb
2023. ápr. 21. 07:07
 4/5 anonim ***** válasza:

3. Te, ez a mese erősen sántít.

Ha külföldön van a csomag, akkor a magyar postának semmi köze sincs hozzá.

2023. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem is magyar postát írtam😃külföldön helyezték arra a postára ahol a csomagautomata is van és amibe kértem😅
2023. ápr. 21. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!