Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes krumplit termeszteni...

Érdemes krumplit termeszteni "otthon" (úgy értem anyagilag)?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy akár erkélyen pl. nagyobb vödörben is lehetséges, csak érdemes-e (jó minőségű föld, tápanyagok stb.)?

2023. ápr. 26. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Erkélyen vödörben hobbi szinten unaloműző szórakozásnak jó buli, de semmiképp sem anyagi haszon.
2023. ápr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Időtöltésnek, hobbinak jó, mint egy cserepes növény. Spórolni nem lehet ekkora mennyiséggel.
2023. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem
2023. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mik a kiadások, amiért nem éri meg?
2023. ápr. 26. 14:49
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha jó sok vödröt veszel egy idő után már elkezded kapizsgálni hogy miért nem kertes házban laksz. Ugyanis vödörben tartott föld könnyen kimeríthető. Hacsak nem forgatod vissza, ha érted mire gondolok Az ilyen vödörben termesztős dolgok csak akkor érik meg ha jóval a bekerülési költség felett el tudod adni. plö gandzsa.
2023. ápr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:
Éppenséggel nem vagyok egy nagy mezőgazdász, de egy vödörben sacc megterem max 5 kg burgonya. És inkább még annyi sem. Na az mire elég?
2023. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TappancsMancs ***** válasza:
5-ös mondjuk a szár és levél maradékokkal visszaforgatja és bio tápot ad a földjének, ennek elvileg semmi akadálya nincs. Nekem az a kérdéses benne, hogy egy mondjuk 2 négyzetméteres erkélyen, nem vödrökben, hanem hosszú és széles és mély ládákban egyáltalán mennyi burgonya teremhet meg. Egész konkrétan vajon 1, 2, vagy 3 négyzetméteren egyáltalán mennyi burgonya terem meg. Mert méret és időarányosan azért megéri, csak túl kis mennyiségekről lenne szó. Ha jól tippelem 1 négyzetméterről lejöhet úgy max 10 kg burgonya, ami ha minden nap azt eszi a kérdezőnk, akkor 10 nap alatt el is fogy. Nem lesz semmi tartalék az évre.
2023. ápr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Pénzügyileg nem érdemes
2023. máj. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Egészségügyileg illetve hogy tudsz termeszteni speciális fajtákat úgy megéri
2023. máj. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És paradicsomot-paprikát? Több ismerősöm termeszt ilyeneket az erkélyen, és teremnek is, azt hozzák be kajálni.
2023. máj. 9. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!