Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Leszakadhat a kád? A nagyszüle...

Leszakadhat a kád? A nagyszüleim kb. 100kg-sak, velük lakik a fiúk is, ő több lehet, mint 100kg, így összesen kb. 300kg A kádon van két kisebb lyuk, az ötödik emeleten laknak, a kád szélénél, a falnál, feljött az a fehér és a társasház 120éves.

Figyelt kérdés
Ne a tetsúlyukról írjatok, mert komoly betegségeik vannak és örülnek, hogy élnek.

2023. ápr. 27. 14:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%

Vagyis mindhárman egyszerre beleülnek a kádba?


"kádon van két kisebb lyuk"

Vagyis folyik a kád? Ez nem jó hír az alant lakónak.

2023. ápr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
57%

Ha leszakad hát leszakad.

Legfeljebb habos ádámkosztümben megy vissza az alatta lakótól a saját emeleti lakásába. 😀

2023. ápr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Nem egyszerre, de napi szinten három ilyen nagy súly, az sok.

A nagyszüleim mindenre sajnálják a pénzt, még a gyógyszerekre is, így ott maradtak a lyukak. Valami folyékony ragasztót nyomtak oda és így már nem ázik.

Van esély arra, hogy beszakad?

Mit lehet ellene tenni?

A szüleim vegyenek nekik új kádat?

2023. ápr. 27. 14:55
 4/35 anonim ***** válasza:
29%

Hallottál már Arkhimédész törvényéről?

Teljesen mindegy hogy egy cingár vagy egy túlsúlyos ember fekszik-e bele a kádba.

2023. ápr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem, hogy beszakadna. Azért a szekrények és a tartalmuk sem kicsi, és tele vannak sok helyütt a szobák ilyenekkel, mégsem szakad be.
2023. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 TappancsMancs ***** válasza:
100%

"társasház 120éves"

Az emelet is el fogja bírni akkor is ha a fotelben ülnek és akkor is ha füdőkádban ülnek. A kádakat meg azért elég erősre tervezik és még nem hallottam könnyű és nagydarab embereknek való kádakról. Se nagy súlyú emberek alatt beszakadó kádakról, egyszerűen tudnánk róla. Szerintem legalábbis.

2023. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Nem tudom mire akartál kilyukadni Arkhimédész törvényével. :) De ha mindegy mekkora ember van a vízben, akkor meg ezekszerint mindegy is. Amúgy meg a súly nem vész el a vízben, csak a vízhez képest keletkezik felhajtóerő. Egy mérleggel kipróbálható. Tegyél egy tálba vizet és mehet a mérlegre, és mellé mondjuk egy narancs. Ha ez együtt (tál, víz, narancs) mondjuk 1 kg, akkor hiába tesszük a tál vízbe a narancsot, akkor is 1 kg marad az egész együtt.
2023. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Nem fürdenek a kádban, csak tusolnak. Beszéltem már velük a kád cseréről akkor mondták.

A szekrényekben szerintem nincs 300kg és ott a talaj.

A kád alatt mi van, vajon mekkora és mennyire szilárd?

Plusz oldalt a falnál az a fehér sem tartja rendesen és ott vannak a lyukak is.

Nagyon féltem őket, nehogy kádastól lezuhanjanak.

Szerintem sajnos minden idős ennyire félti a pénzét.

2023. ápr. 27. 16:08
 9/35 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A kád szélén körbe az a szilikon tömítés és nem tart semmit a kádon, nem az a szerepe, hanem csak a kád mögé folyó víztől szigetel.


Ha meg sem töltik a kádat vízzel, mert tusolnak, akkor annyival már könnyebb is.


Meg amúgy mióta használják így ők a saját súlyukkal? Egy éve vagy akár 5-10 éve?

2023. ápr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

20éve költöztek oda, ki tudja mióta van meg az a kád.

Az előző tulaj nem volt nyugdíjas, de ő is nagyon sajnálta a pénzt mindenre.

2023. ápr. 27. 17:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!