Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyen szituban ti mihez...

Ilyen szituban ti mihez kezdenétek?

Figyelt kérdés

Nos, szeretnék mégtöbb lehetőséget megismerni, ezért teszem fel ezt a kérdést.


Szóval, olyan képességgel áldott meg az élet, hogy ami érdekel, azt rendkívül magas szinten játszi könnyedséggel tanulom meg, konkrétan képes voltam több szakmát is megtanulni hobbiból - persze, azért bizonyos részeit felületesen és valódi gyakorlat nélkül, de az elméleti részek megvannak többnyire.

Az értelmi intelligenciám is rendkívül magas a kortársaimhoz képest, tehát ezzel sincs gond,

azonban ami nem érdekel, azt akarattal sem tudom egy bizonyos mérték után a fejembe verni.


Viszont az imént említett dolognak "hála", a tanórákon képtelen vagyok figyelni, de muszáj valamivel lekötni magamat, amit meg valamiért a tanárok rendkívül tiszteletlenségnek vesznek, még ha csendben, másokat nem zavarva teszem is ezt

-megjegyzem, a legtöbb nyugati országban ez nem így van /ott élőktől tudom/-.

Mondjuk az nem fér a fejembe, hogy miért kéne érdekeljen minden az oktatásban és miért várják, hogy az összes előadáson odafigyeljünk, ha az a követelés, hogy megfeleljünk a számonkéréseken amit azt az órai részvétel nélkül is meg lehet tenni.


Na, erre is hivatkozva 2 éve magántanuló lettem, de úgy érzem, hogy még ha a következő, év végi vizsgákat teljesítem is, jövőre már nem fog valószínűleg menni, de ha mégis, akkor az érettségi semmiképpen.

Láttam más érettségi tételeit és abból én egyet is képtelen volnék megtanulni..

A vizsgákra való 2 hét készüléskor is csak szenvedek, mint disznó a jégen.

Hiába próbálok még akaraterőt is gyűjteni, vagy próbálnak akár a szüleim is motiválni ajándékkal, vagy akármivel, nem megy..


Érettségi nelkül viszont ugrik a szakma, pedig abból osztályelső vagyok és nagyon szeretem is.


Azt gondolom, hogy ebben az országban csak már-már robotolás szintű szorgalommal lehet átlagemberként eltengődni, amit én nem tudok és nem is szeretnék csinálni ezért az a jelenlegi A terv, hogy dolgozok még 18-20 éves koromig a szüleim vállalkozásában (építőipar), aztán lelépek külföldre valamiféle extrémsportoktatónak.

Utóbbira egyébként valószínűleg lesz lehetőségem, szinte már ajánlatot is kaptam erre a jövőre nézve, de azért szeretnék valami B tervet is.


Szüleim vállalkozásában nem opció maradni?

Nem, őszintén annál többre tartom magamat, hogy építkezésen végezzek fizikai munkát a későbbiekben, viszont most még remek lehetőség és tudok vele tőkét teremteni a jövőre.


Ti mit tennétek a helyemben?

Itthon, vagy külföldön van olyan meló, amit középiskolai végzettség nélkül, akár "okj"-s képzéssel lehet végezni és nem kell benne megszakadni?


Vállakoznék én szívesen, de egyszerűen amit szívesen csinálnék, ahhoz érettségi kell, pedig abból remekül megélhetnék és van hozzá affinitásom is..


Ezért a jelenlegi helyzetben nem tudom, hogy folytassam-e egyáltalán az iskolát, vagy járjak többet dolgozni és tegyek félre, mivel egész valószínű, hogy nem fogom tudni befejezni.

Ha lenne még egy biztos tervem legalább, akkor mindenképpen abbahagynám, de így most ott tartok, hogy sodródok az árral, viszont ennek tudatában már motivációm sincs tanulni.


Az még esetleg egy járható út, hogy kivizsgáltatom magamat és ha megállapítanak valami mentális problémát (amire egyébként látok rációt), akkor esetleg kapok valami könnyítést, már ha egyáltalán itthon létezik erre valami megoldás és úgy befejezem, de erre sem tudok alapozni.


Szerintetek?



2023. máj. 2. 01:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mindenek előtt jöjj rá, mi áll ennek a működésnek a hátterében.


Nálam ADD a gyökere ezeknek.


A figyelmem könnyen elterelődik és keresi az agyam azt, ami érdekel, azt szivacsként magamba szívom. Teljesen más úton haladtam mindig, mint az átlag.


Ennek megfelelően kellett ötletelnem és utat találnom magamnak.


Csinálj egy ADHD tesztet online-n.

Ha beleesel kezelned kell, megtanulnod hogyan is működik az agyad és tudatosan manipulálni, kialakítani dolgokat. Megtanulni élni vele - röviden.


A jelent fejtsd meg, aztán jöhet a jövővel való tervezgetés.

2023. máj. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!