Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha kitudod rakni az 5x5-ös...

Ha kitudod rakni az 5x5-ös kockát, akkor mindegyiket?

Figyelt kérdés
Ez tényleg igaz? Ez hogy lehetséges?

2023. máj. 4. 00:58
 1/3 2*Sü ***** válasza:
100%

> Ez tényleg igaz?


Majdnem. A 4*4*4-es kockát is ki kell tudnod rakni, illetve ahhoz, hogy ki tudd rakni az 5*5*5-ös kockát, ahhoz ismerned kell a 3*3*3-as kocka kirakását is.


De igen, ha 5*5*5-ös vagy kisebb kockát ki tudsz rakni, akkor bármekkora kockát ki tudsz rakni.


Hogy rakod ki az 5*5*5-ös kockát?


1. A lapközepeket kirakod úgy, mintha az egy 3*3*3 kocka lenne, nem foglalkozva az élekkel, sarkokkal. Sőt tulajdonképpen ez még könnyebb is, mint egy 3*3*3-as kockát kirakni, kvázi különösebb tanulás nélkül is könnyen ráérezhet az ember, ha már forgatott kockát.


2. Az élkockákat összepárosítod. Ennek megvan a módja, de viszonylag triviális ez is, ha forgattál már kockát. Itt esetleg a végén alakulhatnak ki olyan helyzetek, mikor un. paritás hibák, aminek megvannak a feloldásai.


3. Így tulajdonképpen visszavezetted a kockát egy 3*3*3-as kockára, amit az ismert módon ki tudsz rakni.


A 4*4*4-es kocka is hasonlóan megy, de ott a végén jönnek elő a paritáshibák.


Innentől aztán egy 9*9*9-es kocka a már ismert forgatási módszerekkel visszavezethető egy 7*7*7-es kockára, ami meg egy 5*5*5-ös kockára, ami meg egy 3*3*3-as kockára. Ugyanígy egy 8*8*8-as kocka visszavezethető egy 6*6*6-os, az meg egy 4*4*4-es kockára stb… 5*5*5-ös kocka felett nem találkozol már olyan helyzetekkel, aminek a megoldása ne lenne magától értődő a kisebb kockák kirakásánál felmerülő helyzetek megoldásának a tükrében. Nagyobb kockát nem nehezebb, szimplán csak időigényesebb kirakni. Meg egy bizonyos méret felett könnyen összetéveszthető, hogy most balról az 5. vagy a 6. lapközépről van-e szó.

2023. máj. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, 3x3-asat kitudom rakni. Elvileg a 2x2-t is, mert egyszer már sikerült.
2023. máj. 4. 11:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó tudni ezt, én is találkoztam már ezzel a mondással, és most raktam ki először az 5x5x5-öst és totál odáig vagyok magamtól most emiatt! :) De ez az, hogy már ezen is néha teljesen elvesztem az élpárosítások közben, hogy míg kerestem egy élszárnyat egy élközéphez, út közben elfelejtettem, hogy mit is kerestem, annyi kis kocka van rajta :D , szóval értem, hogy miért hívják a professzor kockájának, és ha arra gondolnék, hogy nagyobb kockának is neki eshetnék, akkor kiráz a hideg, hogy majd ha ezt az 5x5x5-öst is úgy köpöm-vágom, mint a 3x3x3-ast, akkor tán, de egyelőre a totál figyelemzavar... :) Talán ezért is fontos kockázni, hogy segítsen leküzdeni a képernyők által is okozott figyelemzavart, ki tudja, tán tényleg működik...
febr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!