Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én személy szerint odavagyok...

Én személy szerint odavagyok A Gyűrűk Urá-ért, és Tolkien műveiért. Érdekelne, mennyire értenek ezzel egyet mások. Szóval a kérdés: vélemények a Gyűrűk Urá-ról, és Tolkienről?

Figyelt kérdés

2023. máj. 7. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen, egyeterhetunk abban hogy te nagyon odavagy Tolkienert es a Gyuruk Uraert.
2023. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1: 😂😂


Tolkien megkerülhetetlen a fantasyban és tényleg király a GyU. Izgalmas felfedezni más fantasykban is Tolkien hatását.

2023. máj. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 oke, es? A kerdezo nem akart semmit se kerdezni, csak tapsikolo tomegeket akik egyetertenek vele.
2023. máj. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Vaaagy! Lehet,hogy a kérdező nem egyetértő,tapsikoló tömeget, hanem vélményeket szeretett volna hallani:)
2023. máj. 8. 14:08
 5/8 A kérdező kommentje:
#1 igen, hülyén fogalmaztam, bocs
2023. máj. 8. 16:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Én személy szerint odavagyok a Tolkien könyvekért.

Nagyon szeretem ahogy ír és elmeséli a történeteket.

2x olvastam el a húrin gyermekei , most olvasom másodjára a Szilmarilokot, utána majd hobbit és a gyűrűk úra másodjára. :)

2023. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bevallom, én más útról kerültem ebbe a helyzetbe, nem maga a műfaj vonzott ide.


De nagyon szerettem volna latinul tanulni: már 2018-ban fel akartam eleveníteni eredetileg 1988 körül indult latintanulásomat, hosszú ,,alvás'' után.

Emiatt több ifjúsági irodalmi könyv latin műfordítását is beszereztem: Winnie ille Pu (Micimackó), Harrius Potter et Philosophi lapis (Harry Potter és a bölcsek köve), Regulus (A kis herceg). Na és persze Tolkien-től Mark Walker műfordításában a Hobbitus ille - illuc et rursus retrorsum.

szóval Bilbó és Gandalf számomra mint latin szövegek közvettői váltak érdekessé.


De ez csak eleje a történetnek. Később ugyanis érdekelni kezdett a Quenya nyelv, két okból. Egyrészt mivel a tündéknél hasonló szerepet töltött be, mint nálunk a latin. Másrészt viszont azért is, mivel maga Tolkien a szó tudományos értelmében is neves nyelvész volt, és a Quenya megalkotásában a latin és finn nyelvre alapozott.


Szóval épp az elmúlt hetekben belekezdtem a Quenya tanulásába, mert édekelt, mi is rejlik emögött, de igazából ennek külön is van még ezen kívül egy külön előtörténete. Ugyans az ilyen mesterséges nyelvek terén is van egy előéletem, nagyjából a Lojban és az eszperantó társaságából, de kicsit érdekelt a Bliss és a Ithkuil is. Mindenesetre ezek nem anyira ilyen művészeti célból készültek, mint Tolkien Quenya-ja, hanem inkább matematikai vagy közvetlen elméleti nyelvészeti kísérletnek tekinthetőek.

2023. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapjaiban határozta meg a fantasy műfajt, más hozzá fogható a műfajban
2023. máj. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!