Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldről rendeltem csomagot...

Mig 21 kérdése:

Külföldről rendeltem csomagot amit sajnos üresen kaptam meg.(Órát) Csak mail kapcsolat lehetőség van autómatával. Hol lehet ilyenkor reklamálni? Köszi ha segítesz.

Figyelt kérdés

2023. máj. 12. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a történetet, csak magadat fárasztod sajnos ezzel.
2023. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Mutasd az oldalt, de ahol csak egy mail van az már gyanús. Előtte kell megnézni, hogy az elérhetőségek megfelelőek-e. Email ne csak kitöltős űrlap legyen, hanem valódi email cím, legyen postai cím, legyen cégnév ami ellenőrizhető és a szokásos céges adatok mindegyike legyen meg. Rár lehet keresni az oldal nevére, hogy: ... megbízható - vagy több kombinációban is.


Itt is van pár hasznos ellenőrzési tipp.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2023. máj. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TappancsMancs ***** válasza:
Hasznos lenne másoknak, ha leírnád, hogy milyen fizetési móddal fizettél. Például bankszámlára utaltál, vagy a szokásos banki oldalon keresztül, vagy PayPal... Többnyire még a bankszámlát sem teszik elérhetővé a csalók, mivel az bankon keresztül nyomozható, hogy kié.
2023. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

[link]

Itt rendeltem az órát és bankkártyával fizettem a futárnál

2023. máj. 12. 12:20
 5/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Amely oldalak egy domain végződéssel kezdődnek, azok klón oldalak már úgy alapból. Vagyis az elején a "hu" az elején azt jelenti, hogy automatikusan fordított oldalról van szó és nincs ténylegesen magyar domainon oldaluk. A tényleges domainje a végén a ".com".


A kapcsolati oldaluk egy vicc.


google: "riiapuu.com fake" - és első oldalon nálam az alábbi.


"Weboldal áttekintése:

Véleményünk szerint a riiapuu.com - Alacsony megbízhatóságú webhely, valószínűleg átverés. Javasoljuk, hogy kerülje el ezt a webhelyet. Alacsony bizalommal rendelkező webhely, amelyen nem szabad személyes adatokat megadnia és nem vásárolnia."

[link]


Amúgy mennyi az esélye egy üres csomagnak? Nem állítom, hogy jószándék mellett ne fordulhatna elő, de elég valószínűtlen. A gyakorlatban az szokott néha előfordulni, hogy elgyerélnek árukat és mást tesznek bele.


Az alap domainra rákeresve pedig ezt lehet találni, most mellőzve a hosszadalmas nézelődést, ez kb az egyik első találat egy japán olalon:


"72

[link]

と名乗る偽サイト" (Vagyis hamis webhely a gugli fordító szerint.)

[link]


Azért írj nekik hátha.

2023. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 TappancsMancs ***** válasza:
Ha nincs válasz, akkor még a banknál tudsz reklamálni.
2023. máj. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TappancsMancs ***** válasza:

Javítom, mert a banknál nyilván segítséget tudsz kérni és nem reklamálni.


Egy egyszerű tipp egyébként: próbáld megsaccolni, hogy okés-e az oldal úgy ránézésre összehasonlítva más ismert biztos oldalakkal. Az ilyen kamu oldalak mindig nagyon igénytelenül egyszerűek. Nekem elsőre is kamusnak látszik. És inkább keress más oldalt, mert általában bármilyen árura találsz több másikat is.

2023. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen egyszerű embereknek készülnek ezek az egyszerű oldalak.

Bár üres dobozt küldeni... egyszerűbb lenne nem küldeni semmit.

Tehát ki is lophatták belőle.

2023. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Erre rábaszt@l,hó tanulópénnz volt.. életben nem bizonyítod be h üres volt a doboz.. gondolom otthon nem te vagy a legélesebb kés
2023. máj. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:

Meg kérdező... ráklikkeltem a "Ruházat" menüre és egy okosórát dob ki kb 30 azonos képpel azonos árral. Ennyi változata azért nincs egy órának.

Próbáld ki.

[link]

2023. máj. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!