Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért pont a fehér oldallal...

Miért pont a fehér oldallal kell kezdeni a kirakást?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan a rubik kocka fehér oldalánál kezdik a kirakást. Miért alakult ez így ki?

2023. máj. 15. 10:59
 1/5 2*Sü ***** válasza:
94%
Nem kell a fehér oldallal kezdeni, sőt érdemes begyakorolni, hogy bármelyik oldallal kezdve is ki tudd rakni. (Szimmetria okok miatt mindegy, melyik oldallal kezdesz.) Hogy az oktatóanyagok nagy részében – nem mindben – miért a fehér oldallal kezdik? Talán mert a kezdő fehér szín nagyon jól elkülönül a többitől, és a végére maradó sárga is. Meg van ebben némi hagyományteremtés és hagyománykövetés is. Ha te úgy tanultad meg, hogy a fehér oldallal kezdesz, akkor hiába tanultad meg bármelyik oldallal kezdve kirakni a kockát, tanításnál te is ösztönösen a fehér oldallal példálózva kezded el tanítani a kocka kirakását.
2023. máj. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem kötelező a fehér oldallal kezdeni, ahogyan az előző válaszoló is írta csupán megszokás miatt szoktuk úgy kezdeni. Bármely oldalról kiindulva ugyanazon algoritmusokkal ki lehet tenni
2023. júl. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es tudom, hogy kilehet rakni, csak fura volt, hogy mindenki úgy kézdi.
2023. aug. 4. 20:39
 4/5 anonim válasza:
100%
Azért kezdi mindenki a fehérrel, mert azt könnyebb észrevenni... Így hamar megtalálod azt amit keresel
2023. aug. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is azért, mert könnyebb megtalálni, észre venni. Én épp az 5x5x5-ös kockát tanulom, és néha belegajdulok a szélek párosításába, hármasozásába már ott, hogy elvesztem a fonalat, hogy mit is keresek, nem hogy hol van, tehát én is a fehérrel szoktam kezdeni azt is, aztán a sárgával, mert ezek a legkönnyebben elkülöníthető színek szerintem a többitől, és ha már ennyi megvan, az már ad annyi önbizalmat, hogy már csak négy másik maradt... :D
febr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!