Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehtséges hogy 5km-én belül...

Lehtséges hogy 5km-én belül 15 mm csapadék eltérés legyen?

Figyelt kérdés
Nálunk zivatarból leeset 23 mm csapadék az állomás szerint,viszont a melletünk lévő településen csak 8mm esőt ír ez lehetséges?

#eső #Zivatar e
2023. máj. 17. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen.

Olyan is előfordul, hogy egy falu egyik fele elázik, felhőszakadás jégeső, a másik széle pedig csontszáraz marad.

2023. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két nagyon közvetlen élményem is van.

Tizenvalahány évvel ezelőtt hazafelé utaztam busszal. A város utolsó megállójából jó ideig nem indult el, mert olyan zápor volt, hogy az ablaktörlő nem tudott elbánni vele. A busz oldalain olyan vastag vízáradat ömlött le, hogy a közvetlen környezetből sem láttunk semmit, az eső dübörgött a busztetőn. A falunk onnan 3 km-re van, már az út felétől teljesen száraz úttest volt. Itthon nem volt eső, később sem.

A másik, néhány évvel később, fordított irányban történt. A város felé tartó busz vizesen érkezett, és láttuk a sötét felhőket, de nálunk sütött a Nap. A buszon mesélték, hogy a 2 km-re levő szomszéd faluban olyan zápor volt, hogy nem tudták elvezetni a vizesárkok, az úttesten hömpölygő víz miatt még a busz is nagyon lassan jött. Helyenként csak a több tízévnyi errejárás miatt tudta a sofőr, hol az út.

De, 10-12 km-es távolságban jónéhány ilyesmi esetet tapasztaltam, vagy tudok róla. Pl. az időképen kamera is mutatja a nagy esőt, tőle 8 km-re meg, ahol vagyok, semmi. Múlt évben sok képet, videót láttam a neten, hogy a közeli városban mekkora jégszemek estek, hogy elborította a jég az udvarokat, kézben tartva is mutattak óriási jégdarabot, nálunk meg csak egy csendes eső volt.

Szóval, tapasztalatokból tudom, hogy van olyan, vagy még olyanabb is, mint amilyet kérdezel.

2023. máj. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Simán.

Én sokszor járok úgy, hogy elindulok kerékpárral mert szép az idő és rommá ázva érkezem meg 8 km-el arrébb a célomhoz ahol szintén süt a nap.

De többször előfordult az is hogy a kis falumon belül szétvert két utcát a zivatar, a falu másik feléről meg néztük a szivárványt.

2023. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!