Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hurokimpedancia lényege?

Hurokimpedancia lényege?

Figyelt kérdés

érdekelne hogy a hurokmpedancia mint olyan, mit takar?

olvastam cikkeket, de konkrét dolgot, pont ami érdekelne nem ír.


Hol kell mérni? mik azok a pontok, ahol mér a műszer?


Van egy homályos rész számomra.

Zs<=U0/Ia


U0 a 230 V Ia pedig az ávk kioldó árama pl 30mA

Ezzel gondolom a hurok impedancia maximális értékét határozom meg, ahol még leold az ávk.


Ha nem Ávk-t veszek alapul, hanem egy 10A-s kismegszakítót, akkor az I0 10A lesz?


Illetve van egy olyan videó a youtubon ahol az úr kiszámolta a hurokellenállást, adott áramfelvételnél ezzel a képlettel R=DeltaU/Iterhelő

Ezután megmérte a műszerrel is és közel azonos adat jött eredményként.


tehát az első képletemmel a hurokimpedancia maximális értékét számolom ki, a másodikkal pedig a valós értéket?



2023. máj. 26. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:

"a hurokmpedancia mint olyan, mit takar?"

A zárlati áramkörben az összes impedancia - nem hiszem, hogy mást lehetne erről olvasni. :D


"Hol kell mérni? mik azok a pontok, ahol mér a műszer?"

Sokféle mérési módszer lehetséges,és egyébként ezek több pontról is mérhetőek, de a legegyszerűbb célműszerrel annak az áramkörnek a végén mérni, amelyik áramkör zárlati áramot befolyásoló impedanciájára kévancsa vagy.


"Ezzel gondolom a hurok impedancia maximális értékét határozom meg, ahol még leold az ávk."

Így van.


"Ha nem Ávk-t veszek alapul, hanem egy 10A-s kismegszakítót, akkor az I0 10A lesz?"

Az nem így van, mert a kismegszakítónak a névleges áramnál esze ágában sincs megkövetelt rövid időn belül kikapcsolni. A jelleggörbét lehetne elemezni, ehelyett Magyarországon közmegegyezéssel lefogadott a névleges áram valamekkor szorzótényezővel való felszorzása.


"R=DeltaU/Iterhelő"

A célműszerek egy fajtájának ez a működési elve. Nem csoda, ha ugyanaz jön ki célműszerrel. Vagy mi is az, ami megzavart itt?

2023. máj. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"olvastam cikkeket, de konkrét dolgot, pont ami érdekelne nem ír"

Első találat:

a hurokimpedancia öszszetevői: a táptranszformátor impedanciája, a kábelezések és csatlakozások impedanciája

2023. máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm


#2 ez egy kijelentés. De számomra csak ködösítés. Azt sehol nem írják, hogy itt meg itt mérem, pontos ábrával. Ez azért mert, ez meg azért mert. Ezt így kitudom számolni, ez a képlet meg arra van hogy… tudományos megmagyarázást eröltetik, de egyszerüen sehol nem írják le. Egy faékegyszerű suttyó villanyszerelő tanulónak.

2023. máj. 27. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd, hátulról kezdve a hozzászólásod elemzését, egy képlet, amiben jobb és bal oldalt is figyelembe véve összesen 3-4 fogalom van, és a számítás nem megy az osztásnál és szorzásnál mélyebbre, az nem tudományos magyarázat. Én még emlékszem rá, a középiskolai felvételire készülve (tehát általános iskolás nyolcadikos korban oldottunk meg vonatos, satöbbi sebességes-utas-idős feladatokat, az pont ilyen nehéz képlet. Tekintve, hogy a villanyszerelőnek rutinszerűen kell négyzetgyökkel, koszinusz függvénnyel is számolnia, csak azt tudom ajánlani, hogy fejlődj fel kissé matematikából, szülői vagy fizetett tanári segítséggel - illetve, talán el kell gondolkodnod kevésbé szívós-nívós szakma keresésén.


Eggyel visszább haladva, szemlátomást beakadtál ebbe a hol mérem dologba, de az elmélethez, hogy mi a hurokimpedancia, és mire használják, ez nem kell.


Ami az elejét illeti, a hurokimpedancia fogalmát, az első oldali találatok között van még egy szemléletes megfogalmazás:

"a méretezés azt veszi számításba, hogy a fázisfeszültség (Uo) a zárlati kör impedanciáján (amit „hurok impedanciá”-nak, vagy egyszerűen „hurokellenállás”-nak neveznek és Zs-el jelölnek) át tud-e hajtani olyan nagyságú áramot, ami a túláramvédelmet az előírt időn belül működteti."

Mivel a kérdésed erről szólt, méghozzá a te fogalmazásodban, nem nagyon lehet érteni, mi a problémád még...

2023. máj. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kissé későn kérdezem, de az impedancia fogalma az megvan?
2023. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem értem mi a nem egyértelmű a kérdésemen.

Van alap tudásom, tudom mi az az impedancia.


Csak megszeretném tudni, hogy az amit én gondolok hogy úgy van, az úgy van. De ezt világosan leírtam h mi az állítás.


Már értem, de leírom hogy tisztázzuk.

A hurok impedanciát mérik műszerrel. Amit az mér, az a hurok impedancia, amit tulajdon képpen kinis lehet számolni Z=DeltaU/I terhelő



Emellett van még egy dolog, amit ki lehet számolni. Adott ávk esetén vagy kismegszakito esetén.

Ezt az értéket ha jól értem a hurok impedancia maximális értékének hívják, ahol a védelem még lekapcsol. Ezt így számoljuk. Zs<_ U0/Ia



Villanyszerelő vizsgafeladatokat nézve, a kérdés így hangzott. Számolja ki a hurokimpedanciát. Adatok….

A megoldó kulcsban, a második képlettel számolta ki.nem emelte ki, hogy ez a hurokimpedancia maximális értéke. Ezért ez rögzült hogy ez a hurokimpedancia. De közben nem.

2023. jún. 2. 17:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha magadtól értelmezted, az jó. Tudsz gondolkodni. Ez manapság már nem olyan egyértelmű. Innen kezdve nem értem a füstölgést...


A vizsgakérdés összeállítója sem félisten. Ha kapna visszajelzést, hogy hülyeségeket ír, akkor tudna javulni, de ebben a rendszerben titkos a kiléte, meg a kérdés is. A titkosságnak is megvan az előnye.

2023. jún. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!