Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan javíthatnék a beszédemen?

Hogyan javíthatnék a beszédemen?

Figyelt kérdés
Amikor kissebb voltam semmi gond nem volt a beszédemmel.De ahogy nőttem elkezdtem hadarni és ha sikerül elmondanom a mondatot akkor oké,de általában nem sikerül mert összeakad a nyelvem.És az is előfordul sokszor hogy felcserélem a betűket,és csak utólag veszem észre.Félreértés ne essék,tudom milyen az l,cs,ty,s,c,m,n(ezeket keverem)és azt is tudom hogy kell mondani,de ha hadarok akkor nem is gondolkodom hogy kéne mondani csak mondom.Javíthatok ezen valahogy?
2023. máj. 29. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

gyerekkoromban egy beszédjavító magyartanárhoz jártam(szüleim erőteljes nyomására) a birkatürelmű, és végtelenül kedves tanárnő eredményes"munkát"végzett...


Neki köszönhetően szépen beszélek.


Javaslom keress meg egy hasonló beszédtechnikával foglalkozó tanárt, (persze tisztes honorárium fejében) leküzdeti veled a felsorolt problémákat...


Persze ehhez idő kell, és végtelem türelem.

2023. máj. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Logopedus kell neked.
2023. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Logopédus gyerekekkel foglalkozik. Én pont hogy halkan és artikulálatlanul beszélek. Felnőtt korban már nehezebb javítani rajta, de nekem valamennyire sikerült. Az ár meg nem vészes. De heti egyszer biztos kell.
2023. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Logopedus nemcsak gyerekekkel foglalkozik, SZFE-n pl. kotelezo volt ha valakinek beszedhibaja van.
2023. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!