Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet valami bajom ha túl...

Lehet valami bajom ha túl sokat vagyok fent? Mármint nem alszom.

Figyelt kérdés
ahogy láthassátok ezt is hajnalban irtam :S,tiszta netfüggő vagyok.ha lesz a suli mi lesz?nem fogok netezni,ja,de nem fogok tudni aludni.Megszoktam,hogy sokáig fent vagyok.Lehetne valamit tenni ez ellen és baj az?Lécci segitsetek és ne olyan kritikákat ,ami rajtam nem segit. :(
2008. dec. 30. 04:32
 1/6 A kérdező kommentje:
ja,pluszba még.Nekem és tesómnak is van számitógépe.Szal egy rendes és egy laptop.Ez azért rátesz,mert apukám elküldene aludni,ha látná,hogy fent vagyok
2008. dec. 30. 04:36
 2/6 anonim válasza:
100%
Persze, hogy lehet bajod, ha nem alszol. A szervezetnek szüksége van az alvásra, olyankor regenerálódik benned egy csomó minden, ami napközben aktív. Alvás közben lassulnak valamelyeset az életfunkciók. Ami meg a sulit illeti, oda is kihatása lenne, a fáradtság miatt nem tudnál koncentrálni, ami miatt kapnál a tanároktól és idővel a szülőktől is, mert romlanának a jegyeid. Egyébként simán át fogsz állni, a szervezet alkalmazkodik, és suliidőben pár nap múlva simán el fogsz aludni normál időben (ami nem tudom, hogy nálatok mit jelent, 10, 11 óra, éjfél). De ha az egészségügyi oldala jobban érdekel, keress rá valami orvosi oldalon vagy csak simán a goggle-ban az inszomnia kifejezésre, ez az álmatlanság. Remélem, jól írtam le... :P Több nem jut eszembe. :)
2008. dec. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen hatással van. Pláne ebben a korban.

Fiatalabb :) koromban mi is csináltuk ezt. Hajnalig buli, aztán meló este suli, éjjel buli megint. Pár órákat aludtunk minden nap. Két hónap múlva egyik reggel nem tudtam felkelni. :-( 40 fokos lázam volt és jó formán megmozdulni sem tudtam. A dokihoz se tudtam felmenni. Ki kellett hívni. A szervezetem így reagált az alváshiányra. Három napig aludtam. :-) Mindenképpen aludj minimum napi 6 órát!! Különben hosszútávon sok baj forrása lehet! Még egy egyszerű megfázást is hónapokig fogsz "hordani".

2008. dec. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagyon fontos az alvás! Nem tudom hány éves vagy,de egy tizenéves (tehát tini) gyermeknek 9 (!!) óra alvásra van szüksége! Sokat lehet"játszani" a szervezet tűrőképességével,de egy idő után felmondja a szolgálatot,úgyhogy vigyázz! Ha meg nem tudsz elaludni,próbád ki a mentateát! Természetes idegnyugtató,és hamar elálmosodsz tőle. Én ha nem tudok elaludni,iszom egy csészével,és máris elálmosodom.:))
2008. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen . Huh hát akkor inkább ma elmegyek hamarább aludni :D . :S Nem szeretném ha bajom lenne . Köszi a segitséget
2008. dec. 30. 14:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Már előttem is leírták h lehet bajod tőle. Szerintem kelj fel korán, és így előbb leszel álmos. Ha huzamosabb ideig csinálod, be fog állni a dolog. Természetesen kávé tilos:P Biztos van vmi altató hatású tea (keress rá), egy jó meleg fürdő, vagy a tanulás:D
2009. jan. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!