Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zsidó vendégek jönnek hozzánk,...

Zsidó vendégek jönnek hozzánk, mire kell készülni?

Figyelt kérdés
Természetesen rendeltünk kóser étteremből kaját, tudtommal az üdítők, mint a kóla, fanta alapjáraton kóser, étkezésről ennyit. Van még valami, amire fel kell készülnünk? Idióták kíméljenek!

2023. jún. 1. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha Kánaániak vagytok, akkor semmi jóra....
2023. jún. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Kérj tőlük üzleti tanácsot!
2023. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nem fáradtság, akkor menj el egy rabbihoz, vagy írj egy korrekt ímélt.
2023. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Hajléktalan életvitelre.
2023. jún. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy vallásosak, vagy sem, ha igen, ultraortodoxok, simán ortodoxok, status quo, neológ, nyugati konzervatív?

Amúgy, ha nem nagyon vallásosak, - mimnt sokszor írtam már - a zsidó emberek pont ugyanolyan emberek, mint bárki más, tehát amire számíthatsz, semmi különleges. Ha ne,m vallásosak, a kóser kaja sem lényeg, izraelben is nem kevesen esznek disznóságokat és nem csak az orosz nem zsidók. Persze, hivatalosan, pl a seregben, az más, ott szigorúan kóser.

errõl jut eszembe: ha számít a kóser, akkor tejes és húsos szigorúan elkülönítve: tejes után félórával lehet húsos, húsos után 6 órával lehet tejes. Húsos ebéd utáni kávéba, ha fehérítõ kell, valamilyn nem tejes: rizs, szója, stb (ezek kissé drágák, de egyszer ki lehet bírni és nyilván nem kell egy egész liter.

Szóval mégegyszer: ezeken kívül SEMMI KÜLÖNLEGES.

2023. jún. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ha nem vallásosak, akkor lehet nem is fogják ismerni ezeket az ételeket. Jobban jársz ha őket kérdezed. Az hogy valaki zsidó származású, nem biztos, sőt nagyon valószínű hogy egyáltalán nem foglalkozik ilyenekkel.
2023. jún. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer török diplomásokat láttam egy magyar csoportban vendégül és utólag jutott eszembe, hogy muszlimként nemigen esznek sertést. Aztán az étteremben kellemetlenül éreztem magam, amikor magyarázkodnom kellett, hogy mi magyarok miért eszünk mást, mint ők. Azt mondták, ők nem tartják a muszlim böjtöt. Később, mikor közelebbi ismeretségbe kerültem velük, kiderült, hogy teljesen ateisták. Szóval, szerintem legjobb tiszteletteljesen előre megkérdezni, van-e olyan, amit inkább nem kérnének.
2023. jún. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!