Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tűzhelyen felejtett étel...

A tűzhelyen felejtett étel mindenképpen kigyullad, ha több órát ott van hagyva? (Mirelit pizza például)

Figyelt kérdés
Bocsi a rossz kategóriaként, azért írtam ide, hátha többen látják. Egyszer előfordult velem, hogy éjszaka akartam serpenyőben megsütni pizzát, csak hat elaludtam... Reggel már világos volt , arra ébredtem, hogy hatalmas füst van a lakásban, gyorsan leállítottam a tűzhelyet, benne a kaja már csak egy darab szén volt.. Ez kigyulladhatott míg aludtam, úgy hogy nem terjedt at semmire a tűz? Vagy csak szépen lassan szét égett ?

#pizza #tűz #Füst mérgezés
2023. jún. 5. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom biztosan, de az tény, hogy füstölni füstöl, és ahol füst van, ott égés történt, lehet, nem lángolt minden, meg gyulladt ki a konyha, de az attól még égésnek számít.

Nálunk kollégista társ annó egy zacskós levessel okozott tűzriadót, hazaért mocsokkészen hajnalban, feltette főni a kollégisták szent ételét, elment zuhanyozni, visszament a szobájába, elaludt az ágyán törölközőben. Fél négykor volt az ébresztő, addigra lett olyan füst a konyhában, hogy riasztott a tűzjelző, de nem voltak lángok.

Egyszer egyébként érdemes lenne kipróbálni, hogy vajon mi a helyzet ebben a kérdésben.

2023. jún. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt annyira nem érdemes kipróbálni, hogy az egyik ügyfelem egyetemista gyermeke egy buli után hasonlóan járt el, feltette az ételt melegedni, (nem tudom milyen kaja volt) elaludt, és többé már nem kelt fel, füstmérgezésben meghalt.
2023. jún. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Az étel nem gyullad ki, az olaj alatta az már ki tud. De k*rvára nem akkora buli, hogy ki kelljen próbálni, hallod-e te ott feljebb!
2023. jún. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én épp időben felébredtem, már alig lehetett látni a lakásban ...
2023. jún. 5. 04:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Altalanos iskolai fizika.


Amig tartalmaz vizet, addig nem megy 100 fok fole a homerseklet, mert a viz felforr. Es ugye a szerves anyagoknak a gyulladasi homerseklete azert 100 fok felett van. Aztan amikor elforrt az osszes viz, akkor indul meg a homerseklet szepen felfele, amikor szepen eleri a gyulladasi homersekletet, ami 300 fok korul van. Es hat ugye nem all rendelkezesre eleg oxigen, hogy a pizza komplex szerves molekulait tokeletesen oxidalja, emiatt lesz belole szen es vizgoz, vagyis tokeletlen az eges.



39F incel

2023. jún. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5, köszönöm 🙂 Fizikából sosem voltam jó 🙂
2023. jún. 5. 06:15
 7/7 anonim ***** válasza:

#2 nagyon sajnálom.


De amúg itt tényleg mindenki funkcionális analfabéta? Szerintem érdemes lenne kipróbálni = megnézni, hogy mely kaják kapnak lángra (naponta kapok VÉSZ értesítést tűzhelyen felejtett étel által okozott tűzről a városomban), meg mik azok, amik szépen elfüstölnek, vagy azok is kigyulladnak egy idő után? Ellenőrzött körülmények között szerintem egy nagyon érdekes kísérlet lenne, max, ha titeket ennyire triggerel, akkor nem nézitek végig.

2023. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!