Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell csomagot feladni?

Hogyan kell csomagot feladni?

Figyelt kérdés
Hogyan adjam fel a csomagot ha pl. vesznek tőlem egy ruhát?

2023. jún. 13. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Megfelelő kisdobozt veszel a postán, de ha pl vékony póló akkor kapható nagy levél küldeményhez bubis boríték.


Becsomagolod helyben vagy otthon, majd feladod.


Beviheted postára, mondod, hogy feladni szeretnéd a csomagod, onnantól intézik.

Persze vidd magaddal az igazolványokat és az illető adatait, ahova kéri a csomagot.


Posta oldalára menj fel és nézz kalkulátort.


Tipp:

Jobb ha lecsekkolod így a csomagot, hogy mennyi a szállítása.


Termék ára + számított feladás összege = amit egyben kifizet az illető.


Ezt korrekten beszéld le vele.


Postán maradó küldemény olcsóbb, de kérheti házhoz (+600 ft kb) DE ezeket kalkulátoron fogod látni. Igyekezz olcsóbban megoldani.


Pl úgy szoktam intézni legtöbb esetben (persze mindig egyeztetem velük és ha jóvá hagyják a vevők az ötletet, akkor úgy intézem, hogy) megbeszélt végösszeget elutalja, mindig megírom kb mikor tudok menni postára és közlöm is a vevővel.


Amint pedig feladtam szintén írok, hogy úton a csomag.


A folyamatos korrekt egyeztetés fontos, így megnyugodnak picit, hogy nem verik át őket.


Mert ugye ilyenek is vannak.



Kalkulátoron az olcsóbb ötletemet beállítom, le szoktam fotózni, hogy ez megfelel-e számára.


Kb 2000 ft-ból megoldható.


Azért kérem utalással a kesst, mert a házhoz szállítás plusz költség, ha az illető helyben fizet a postásnak az is plusz költség.


S rögtön lesz 3500 az egész szállítás.


Itt a link:

[link]


Hasonló a GLS is, annyi hogy az ügyintézés másképp megy.


Házhoz is lehet hívni őket, de csomagolást vehetsz postán, ha nincs dobozod stb.


Meg neked kell címkét nyomtatni szállításhoz.


Lényeg: egyeztess az illetővel, ha megvan a csomagküldés ára, jó-e neki vagy bevállaja a plusz költségeket és pl utánvétellel kéri. (házhoz viszik + helyben fizet =1500 ft plusz költség kb neki)


Nem ám te fizeted ki a küldést. :)


Mivel nem adtál fel csomagot vannak, akik hasukra csapnak és nem az olcsóbb díjkalkulátoron látott megoldást választják.


Nyugodtan fotózd le vagy ott helyben sorra kerülés alatt állítsd be a vevővel megbeszélt díjkalkulátoron feltüntetett opciókat és add oda bátran az ügyintézőnek.


Én pl utálom azt a vacak elválasztó üveget, mert semmit nem hallok tisztán, főleg amikor tömeg van, de kiabálva se akarom diktálni.


A címzettet is oda tolom a kisablakon keresztül az ügyintézőnek.



Ha nem ruha, hanem valami kisebb apróság pl fülbevaló, azokat sima levélként adom fel, mert olcsóbb.

2023. jún. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem ám te fizeted ki a küldést. Azt úgy értve, hogy a vevőd azt is fizesse ki.


Persze, ha utánvételt vállalod, akkor saját zsebből megy, amit ugye visszakapsz, amint átvette a csomagot, kifizette és postás viszi majd a kesst neked vissza a haszonnal.

2023. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!