Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy írom helyen? 1. Jó...

Hogy írom helyen? 1. Jó egésséget kívánok! 2. Jó egészséget kívánok!

Figyelt kérdés

Még ha most itt az automatikus helyesírásjavítás alá is húzta Nekem az "egésséget" szót, felteszem a kérdést.

Szóban mindig egésséget mondok, akár ha jókívánságokat osztok, akár ha hapcizik valaki, de ennek ellenéri leírni úgy kell, hogy "Jó egészséget kívánok!/Egészségedre!" ? Nekem kicsit furán hatnak, ugyanakkor értelmezésileg, mint egészség, tehát, hogy egész vagy érthetőek. Nálam mégis nagy visszatérő dilemma ez a kérdés, várom a hozzáértők és a vélemény nyilvánítók válaszát is!

Köszönöm! Legjobbakat! ;)



#egészség #Jó egésséget kívánok! #Jó egészséget kívánok! #egésségedre
2023. jún. 20. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak szavak, amiket máshogy ejtesz és máshogy írod le. A helyesírása "egészség", a többibe érzésed szerint azt magyarázol bele, amit csak szeretnél. Csak ne írd rosszul, mert az kellemetlen lesz (ha nem is éreztetik veled, akkor is látják és elkönyvelik, hogy nem tudsz helyesen írni).
2023. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Altalanos iskola kb. harmadik osztaly ota minden magyar nyelvu iras, ujsag, konyv, stb. kimaradt, vagy hogyan merul fel ez a kerdes?
2023. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! A kérdés felmerülése abból ered, hogy szeretek és nagyjából tudok is helyesen írni, de maga a szó: egésség/egészség szembe megy az első gondolattal, tehát úgy írnám alapból, hogy "egésség", viszont most egy életre megjegyeztem, hogy ha írom, akkor "egészség". Újság, könyv kimaradt 3. osztály óta, 1-1 online írásra rábukkantam, ahol le lehetett írva a szó így, vagy úgy, de mivel az egy online írás, arra annyira nem adtam, vagy csak nem figyeltem.

Aztán mivel manapság gyakran foglalkozom az egészségemmel kapcsolatos témákkal, és egy komment formájába jött a dilemma, hogy melyik verziót írjam le, gondoltam, hogy oldjuk fel ezt a problémát egyszer s mindenkorra. Szóval köszönöm srácok, leányok, Urak, Dáliák! :D

2023. jún. 20. 20:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Majd nyelvtanból tanulni fogjátok a különféle hasonulások fogalmait, és az mélyreható és részletes magyarázatot ad majd a kérdésedre.
2023. jún. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
"Tanulni fogjátok", nos... én valószínűleg hiányoztam arról az óráról, vagy csak szimplán a mindennapi életben nem volt szükségem erre a tudásra egészen eddig, ezért törölte az agyam a személyes temp mappáját és a cookie-kat. =]
2023. jún. 28. 01:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, annak a temp és a cookiek helyett a system32-be kellett volna elraktározódnia szvsz. No mindegy, #1 megadta a helyes választ, szóval próbáld meg elraktározni oda. Legalább tanultál valami újat.:D
2023. jún. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!