Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sms-t kaptam a magyar postától...

Vantel kérdése:

Sms-t kaptam a magyar postától,hogy csomagom úton van. Nem rendeltem semmit. Ti kaptatok ilyet? Lehet,hogy ajándékot küld egy jótékony ember?

Figyelt kérdés

2023. jún. 27. 20:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha már korábban küldött SMS-t a Magyar Posta és nem törölted ki, akkor ugyanarról a telefonszámról kellene érkeznie, azaz ha felfelé görgetsz, akkor látnod kelle a korábbit (a dátumot is nézd meg, nehogy az legyen, hogy egyszerre küldtek 2-3 SMS-t és úgy tűnik ezáltal, hogy van előzmény, tehát tényleg az MPL lenne).


Egyszer megtörtént velem, hogy valamelyik futárszolgálat küldött egy SMS-t, hogy csomagom érkezett az egyik (meg volt nevezve) automatába. Jeleztem nekik, hogy ez tévedés. A név nem stimmelt. Valahol elrontották. Vagy aznap vagy másnap átvette a valódi címzett.


A csalásoknál a linkből is kiolvasható, hogy nem a Magyar Posta weboldala. De... sokszor apró az eltérés.


A többit a korábbi hozzászólók leírták.


"Mindig magyartalan, szokatlan szófordulat jellemző rájuk." - A "Mindig" szót inkább cseréljük le "Az esetek többségében" szavakra.


Sokféle csalás típus létezik. Jó dolog utána olvasni, hogy tudjon róla az ember és ezáltal védje magát.

Nem sok pénzt kell tudni szerezni a gazdasághoz, hanem meg kell tudni védeni a pénzed. Ez a 0. lépés. De sokszor nem csak a gazdagsághoz, hanem a létezéshez is.

2023. jún. 28. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!