Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tönkrement a gélpárnám....

Tönkrement a gélpárnám. Kerestem rajta, hogy miből van, ki lehet e dobni, WC-be kinyomni, vagy veszélyes hulladék. Tudja ezt valaki?

Figyelt kérdés

#gélpárna anyaga #gélpárna megsemmisítése
2023. jún. 30. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem találsz a csomagoláson veszélyes hulladékra utaló jelzést, piktogramot, akkor mehet a wc-be. De ha megtaláltad az összetevőit a csomagoláson, akkor talán hasznosabb válaszokat is kaphatsz.
2023. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha wc-be nyomod a gélt, azt tudd, hogy visszakerül az ivóvíz hálózatba (szűrések után), szóval ezt inkább felejtsd el.
2023. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 A szűrőket és egyéb berendezéseket, akár vegszeres eljárásokat pontosan azért találták ki, hogy ne kerülhessen egészségre ártalmas anyag az ivóvízbe. Illetve renszerssen ellenőrzik az ivóvíz minőségét, és a legrosszabb esetben leállítják az ivóvíz szolgáltatását a hibaelhárítás idejére.
2023. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ettől még nem kell mminden "szart" a wc-be önteni... Vannak olyan dolgok, amiket nem tud kiszűrni a rendszer, kémiailag sem.

Miért az a legkézenfekvőbb első gondolat, ha valami közel folyékony, hogy akkor azt a wc-be kell eltüntetni?

2023. júl. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom kifejezetten veszélyes anyagokat nem tartalmaz (összetevők hiányában csak feltételezni tudom), ezért merészeltem azt mondani, hogy az a mennyiség nem okozhat gondot. Mellesleg tájékotztatnálak, hogy ennél nagyságrendekkel nagyobb mennyiségben juttatnak be súlyosan káros vegyszermardványokat bizonyos cégek a szennyvízbe, ami megfelelő tisztítás után ismét iható lesz.
2023. júl. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A csomagolásán csak a származási hely szerepel, Afrika. Gondolom, ott még a csernobili erőmű kettes blokkja sem számítana veszélyes hulladéknak. Szóval, jó lenne valami használható, mert nem akarom csak úgy kidobni, de életem végéig őrizgetni sem. Köszi mindenkinek!
2023. júl. 2. 12:47
 7/7 anonim ***** válasza:
#4 Csernobilban a 4-es blokkal volt gond.:D Ha semmilyen összetevő vagy másegyéb nincs feltüntetve a csomagoláson, akkor inkább vidd be a legközelebbi hulladákudvarba (szeméttelep). Ott majd gondoskodni fognak az ártalmatlanításról, és fizetned sem kell érte.
2023. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!