Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell oroszul mondatot...

Hogy kell oroszul mondatot összeállítani?

Figyelt kérdés

Magamtól tanulok oroszul. Milyen és mennyi nyelvlecke van, amelyeket tudni kell az orosz nyelvben ahhoz, hogy értelmes mondatokat tudjak létrehozni? Összesen mennyi és milyen leckék kellenek, vagy tudtok oldalakat, amik segítenének?

Előre is köszönöm!



#tanulás #orosz #orosz nyelv #Mondat összeállítás #Orosz mondat összeállítás
2023. júl. 3. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Idi nahui.
2023. júl. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Ezt így nehéz belőni. Hogyan tanulsz? Nyelvkönyv vagy app?
2023. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igazából, még csak az abc-t tanultam eddig,(meg hozzá pár szót) azt csak úgy a neten talált oldalak segítségével, egy füzetbe kijegyzetelve, és valami ilyesmi módon szeretném folytatni továbbra is, csak simán internetes oldalak segítségével.

Könyvet próbáltam a neten keresni de nem találtam megfelelőt. Úgyhogy maradtam a netes oldalaknál. Így lehetséges a nyelvtanulás ugyanúgy ugye?

2023. júl. 5. 01:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer már nekiálltam nyelvkönyvvel, de abbamaradt. Most pár hónapja a Duolingo-val nyomatom és nagyon sokat fejlődtem, érezhetően. Sokan lehúzzák, de aki akar, sztem azzal lehet haladni. Igaz, a nyelvtanra kb neked kell rájönnöd, de ha van nyelvérzéked, sztem nem olyan bonyolult. ( ja, sajnos az angolul tanít oroszra, szóval ha nem tudsz angolul, akkor vmi másik app kell, majd szétnézek) A Yandex nagyon jó fordító. Én úgy szoktam, h van pl egy ige, akkor írok be mondatokat és úgy megtudom a ragozást is. Névmásokkal, határozószókkal is stb.

Azért majd egy normális nyelvkönyvet én is beszerzek, mert a régit lenyúlták.

Elég sok orosz zenét hallgatok, megkeresem a szövegét, lefordítom, abból is tanulok.

Szóval sztem lehet így is😌

2023. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged, a duolingoval próbáltam és sajnos az angol se megy, pedig az iskolába 7 éve tanulom...

És próbálom néha azt hogy amikor orosz zenét hallgatok akkor elolvasom a szöveget, berakom fordítóba meg ilyenek

2023. júl. 5. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!