Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vinted csaló lehet?

Vinted csaló lehet?

Figyelt kérdés

Most először terveztem csomagot átadni Vinteden (Foxposton keresztül), viszont a személy az én lakcímemet kérte elsősorban és nevemet meg születési időmet.

Nos, én ezt kitöltöttem majd annyi jött, hogy “pack the order and send it” “your shipping code is …. (9db számból ál)

“take the parcel to your nearest and use your shipping code to get the label.”


Nos én nem értek ehhez, esetleg valki tud segíteni? S ez nem valami csalás?

Mert én semmi infót nem kaptam a vevőről.

Vagy ha az is akkor mihez kezdene a lakcímemmel és nevemmel a születési dátummal együtt?Kell aggódnom?


Köszönöm előre!


2023. júl. 21. 08:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, meg azt hiszem ha jól emlékszem telefonszámot is le kellett adjam.
2023. júl. 21. 08:34
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyanítom, hogy csaló. Engem marketplace-en találtak meg már vagy 5-en. Ugyanaz a duma, ő megrendeli a gls-t, aki elhozza tőlem a csomagot és átadja nekem a pénzem. Adjam meg az email címem. Mikor írtam, hogy még nincs is becsomagolva a cucc, akkor újra adjam meg a címet. Na akkor tuti csaló.

Milyen dumával kérte el az adataidat? Nem volt gyanús? Lakcím, születési dátum egy csomagfeladáshoz?

2023. júl. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy megadj bármilyen személyes adatot! Még e-mail címet se
2023. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja most olvastam végig, már megadtad …

Hol kaptad az üzenetet a shipping kóddal? Vinteden eladottként jelenik meg az adott termék?

2023. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!