Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az iszlám írások, korán hol...

Az iszlám írások, korán hol említi hogy a melegeket üldözni kell?

Figyelt kérdés
Hol emliti egyaltalan őket?

2023. júl. 23. 16:40
 1/7 anonim válasza:
1%

Az iszlám forrása nem csak a Korán, hanem a Próféta szavai is (hadith irodalom), aminek a követését előírja a Korán.


Ilyen értelemben irreleváns hogy a Koránban meg van-e ez említve, több okból is.


Az Ószövetségben, aminek a Korán a "végszava" és konklúziója, direkt módon meg van említve, hogy a melegek büntetése a halál. Ennek ellenére is a melegek bepofátlankodnak a zsidó és a keresztény vallásba is, pedig hangsúlyozom, hogy 100%-ig és végletesen egyértelmű, hogy a keresztények és a zsidók HALÁLT szánnak az ilyen embereknek.


Hogy a Korán megemlíti-e a melegeket vagy nem, tökmindegy, mert akár megemlíti, akár nem, egyik sem zavarja a melegeket a tevékenységeikben, és ugyanúgy folytatnák a minden vallás szerint bűnös tevékenységeiket, mint előtte.


Egyébként ha a Koránban nincs is megemlítve, mivel az általában nem ilyen kérdésekkel foglalkozik, a hadithban biztos lehetsz, hogy meg van említve.


Ugyanakkor azok a homoszexuálisok akik nem létesítenek szexuális kapcsolatot férfiakkal, nem bűnösök, és minden további nélkül követhetik az iszlámot és bármelyik másik Ábrahámita vallást. A hajlam maga nem bűn.

2023. júl. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
#1 A leszbikusokat és a pedofil papokat kihagytad a felsorolásból.😂
2023. júl. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
41%

Nos, a koránban nincsen meg emlitve hogy halál járna érte.


A hadiszokban természetesen meg van, de én azokban nem szoktam meg bízni mert sokszor bibliához igazitottak ezek.


Én személy szerint nem tartom halállal büntetendőnek. Nem háborús uszitás, vagy állam ellenes felbúlytásról van szó, de még csak nem is rabló támadásról vagy gyilkosságról.


Csak arról hogy egy férfi, berakja a #&@#-át egy másikba. Ebben kétségtelenül van valami bizarr, vagy undoritó de nem olyasmi ami olyan szinten rossz hogy halállal kéne büntetni.

2023. júl. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
75%

#5


Kedves Ahmed, meséld már el Lut próféta történetét. Mit szánt nekik Isten? lol

2023. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
39%

Az kicsit más.


Isten büntetése nem azonos az embereknek elő írt törvényes büntetéssel kapcsolatban.


Pl. Isten el pusztit egy várost mert a lakók elutasitották a hitet belé. De egy muszlimnak tilos meg ölnie valakit, csak mert az nem követi a hitét.


És mellékesen meg jegyzem hogy azok az emberek az emlitett példádban, meg akarták erőszakolni az isten által küldött angyalokat és a prófétát is meg akarták ölni. Szóval ez alapjában nem ilyen egyszerű.

(De gratulálok hogy a Korán egy apróbb történetével probáltál érvelni nekem, tájékozott ember vagy amiért jár a respect."

2023. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A bűnük a homoszexualitás volt, ami tünete annak, hogy nem hisznek. Nyilván aki homoszexuális és tudja, hogy ez bűn (mint ahogy Lut prófétától tudták), az engedetlen, az kufr. Ez vonatkozik bármilyen bűnre, amik közül a homoszexualitás egy.


Nem olyan bonyolult ez. Bűn a homoszexuális szex (a hajlam nem), mint ahogy a házasságon kívüli szex is. Aki ezeket csinálja, különösen miután tudja, hogy bűn, az engedetlen Istennel szemben, és megérdemli a büntetést -- mint Lut történetében.


Ennyire egyszerű. De ha ez nem egyértelmű, akkor van róla hadith is. Ugyan nem vagyok muszlim, de kedvelem az iszlámot, és nem szeretem, ha a modernek/deformisták el akarják ferdíteni az egyértelmű, egyenes nézeteket/tanításokat.

2023. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

És?

Nem mondtam hogy nem bűn a vallásunk szerint, csak azt hogy nem éppen szükséges halállal büntetni a törvények szerint.

2023. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!