Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire jó a gondnokság alá...

Mire jó a gondnokság alá helyezés és hogyan működik?

Figyelt kérdés

2023. júl. 25. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Arra jó, hogy az illető ne legyen se ön-, se közveszélyes.

A hogyan működéséről még én is tettem fel kérdést itt, megtalálhatod a válaszokat rá, pszichiáter diagnózisa kell az illető állapotáról, ön- vagy közveszélyésségéről, amivel lehet menni a bíróságra végzésért asszem.

2023. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítva polgári pert kell indítani, melyet a gondnokság alá helyezendő személy ellen kell megindítani, és igazságügyi pszichiáter szakértő szakvéleménye alapján ítéletben dönt róla a bírósàg, mellyel szemben fellebbezésnek van helye, de a másodfokú bíróság ítélete jogerős.


Egy ügyvéd

2023. júl. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Hogy mi...? Ha én pl. az édesapámat helyezném gondnokság alá, mert van már szintén alzheimeres diagnózisa pszichiátertől és egyedül él és félek, hogy magára gyújtja a házat, akkor be kell őt perelnem...???!!! Ezt eddig senki nem mondta nekem és fura is lenne... Vajon mennyire biztos ez, azzal együtt, hogy ügyvéd aláírású az előző hozzászóló?
2023. júl. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék, ha nekem nem hiszel, akkor itt a Tasz

2023. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*TASZ
2023. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!