Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik válás esetén a...

Inkeeper kérdése:

Mi történik válás esetén a hitellel?

Figyelt kérdés

Adott egy ingatlan az értéke 25m és van rajta egy lakáshitel ami kb 13-14m. Válás esetén ha az egyik fél ezt az összeget kifizeti akkor lényegében ezzel kivásárolja a másikat és ez álltal a másik ugye pénzt nem lát a dologból?


Milyen más lehetőségek vannak még?



2023. júl. 30. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
A hitelért az felel, aki felvette.
2023. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A hitelt együtt vették fel.
2023. júl. 30. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig él az állításom: a hitelért az felel, aki felvette. Ha együtt vettétek fel, akkor a válóper végéig együtt is kell felelnetek érte. A válóper során pedig bármelyik fél mondhatja azt, hogy saját előnyére előtörleszt(természetesen közvetlenül a hitelező banknak).
2023. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

A legjobb ha megkérdezel egy ügyvédet és hivatalosan írásba foglalja akkor nem érhet meglepetés.

Én is így tettem az ex feleségemmel megegyeztünk a válás előtt.

A gyerekeké lett a tulajdonjog enyém a haszonélvezeti jog ő lemondott mindenről és a maradék hitelt a továbbiakban én fizetem.

Erről készült egy ajándékozási szerződés amit a bíróság el is fogadott.

2023. júl. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!