Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a one piece...

Mi a véleményetek a one piece wano arcjáról?

Figyelt kérdés

#anime #kalóz #Fight #One Piece #wano country #gear 5
2023. aug. 3. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Le fognak pontozni, de had mondjam el a véleményemet.

Tömören csalódás. Túl hosszú, tele fillernek érződő jelenetekkel, túl sok időt szán érdektelen karakterekre, a "háború" egy kész vicc, ripacs volt az egész és súlytalan. Még a végső harcok is dögunalmasak voltak. Big Mom már az idegeimre ment a végére. Kaido egy kidolgozatlan, unalmas sablon villain. Egy rendes backstoryt sem kapott, unalmas harcstílusa van pár technikával.

Az arc legjobb jelenetei azok voltak, amikor nem Wanon játszódott a sztori + a Gear 5.

50 fejezetben egy nagyon jó, feszes sztori is lehetett volna belőle, de persze el kellett húzni a végtelenségig... Vicces, hogy ahhoz képest mennyire fel volt hypeolva, az utána következő Egghead az elejétől kezdve köröket ver rá, mintha a wano csak egy "kötelező szenvedős felvezetés" lett volna 😂😂😂

2023. aug. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elég jó, a pacing kicsit lassú, ami helyenként problémás, de van amikor nem is érezhető.


#1

"túl sok időt szán érdektelen karakterekre"

Pl? Mert én egyet se tudok mondani.


"Kaido egy kidolgozatlan, unalmas sablon villain. Egy rendes backstoryt sem kapott"

Nem unalmas és nem sablon, csak nem egy szájbarágós backstory-t kapott, hanem félmondatokból derül ki, hogy milyen ember is ő.


"unalmas harcstílusa van pár technikával"

Ami szintén logikus a karaktert tekintve. Ha te vagy a világ legerősebbje, akkor kellenek trükkös technikák, amivel erősebb ellenfeleket tudsz legyőzni? Nem.

Ez is a karakter mélységére utal, hogy itt egy jól átgondolt karakter van.


OPM-ből Saitama esetében ugyanez a helyzet, ütni tud, ennyi.


"50 fejezetben egy nagyon jó, feszes sztori is lehetett volna belőle, de persze el kellett húzni a végtelenségig"

Tekintve, hogy több, mint 50 karaktert követünk, így még ha akarod se tudsz 50 fejezetben lezárást összehozni.

2023. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok. Például amikor egy egész fejezet elment arra, hogy Otama evett egy levest. Vagy az apjára szánt összes idő, ami a nagy képet tekintve elhanyagolható lett volna.


" Nem unalmas és nem sablon"


Ezzel nem értek egyet, ízlések és pofonok.. :)


"Ami szintén logikus a karaktert tekintve. Ha te vagy a világ legerősebbje, akkor kellenek trükkös technikák, amivel erősebb ellenfeleket tudsz legyőzni? Nem."


Valamilyen szinten egyet értek.



"Tekintve, hogy több, mint 50 karaktert követünk, így még ha akarod se tudsz 50 fejezetben lezárást összehozni."


Túl sok volt az új karakter,főleg azok akikkel nem is kezdtek sokat.


Emlékszel a Numbersre? Vagy arra a négy "yakuza" alakra?


Ha egy csomó mindent kihagy ami úgyis csak mutatónak volt ott, akkor sokkal rövidebb is lehetett volna Wano.

2023. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

"Például amikor egy egész fejezet elment arra, hogy Otama evett egy levest. Vagy az apjára szánt összes idő, ami a nagy képet tekintve elhanyagolható lett volna."

Tehát neked a worldbuilding-gel van bajod, ami már egyébként az első rész óta ilyen.

Megmondtam volna neked 10 rész után akkor, hogy nem fog tetszeni.


A One Piece azért tart ott, ahol mert ilyen worldbuilding elemeket használ, ahol karakterek backstory-ját megismerjük.

Egyébként ez azért komikus, mert Kaido-nál meg pont az kifogásolod, hogy nem volt backstory.


"Ezzel nem értek egyet, ízlések és pofonok.. :)"

Hát mondj még egy karaktert, aki azt vallja, mint Kaido, hogy a halál teszi tökéletessé az embert.

Ha tudsz mondani mondjuk 10-et, akkor sablonos, hanem akkor nem az. Ez nem ízlás kérdése.


"Túl sok volt az új karakter,főleg azok akikkel nem is kezdtek sokat."

Szerinted háborút hány emberrel szoktak vívni? Vagy nem értem.


"Emlékszel a Numbersre? Vagy arra a négy "yakuza" alakra?"

Én igen, mindkét "csoport" releváns volt a story szempontjából, mármint itt a CP0-ra gondolsz, nem? Ha igen, akkor igen, ezek relevánsok dolgok voltak.

Olyan mintha azt mondtad volna, hogy "áh, Luffy felesleges a story szempontjából".


"Ha egy csomó mindent kihagy ami úgyis csak mutatónak volt ott, akkor sokkal rövidebb is lehetett volna Wano."

Tehát nem épít világot, amit a One Piece mindig is csinált. :DDDD

Azt kritizálod, ami első résztől ugyanilyen és ami miatt világ egyik legjobbjának tartják Oda írói képességét, mivel mások nem tudnak/tudtak így világot építeni.

2023. aug. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Félre ne értsd, nem a worldbuildinggel van a baj. Mint ahogy fentebb írtam, az a baj amikor túl sok fókuszt kapnak érdektelen karakterek.

Kaidónál pont kellett volna a több backstory: az arc főgonosza, legendás kalóz és Yonko. EZ az ami Érdekes, nem egy random civil.



"Túl sok volt az új karakter,főleg azok akikkel nem is kezdtek sokat."


Szerinted háborút hány emberrel szoktak vívni? Vagy nem értem."


Igaz, de ha bemutatsz valakit és azt mondod róla, hogy erős, akkor bontsd is ki, mutasd meg mit tud. Ne csak legyen ott. Akkor inkább ne is mond el a nevét, hiszen csak háttérkarakter. Egyébként nem a CP0-ra, hanem ezekre gondoltam mint yakuza (rájuk kellett keresnem): Omasa, Tsunagoro, Cho és Yatappe.

2023. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

"nem a worldbuildinggel van a baj. Mint ahogy fentebb írtam, az a baj amikor túl sok fókuszt kapnak érdektelen karakterek."

Csak ezeken a karaktereken keresztül épül a világ, pl. Otama apja. AZ egy teljes mértékben releváns információ volt arról, hogy mi történt Wano-ban az elmúlt 20 évben.

És mégegyszer, eddig is ezt csinálta Oda, pl. Rebecca apja és a backstory Dressrosa-n, vagy Shirahoshi anyjának története Fishman Island esetében.

Ez nem új.


"Kaidónál pont kellett volna a több backstory: az arc főgonosza, legendás kalóz és Yonko. EZ az ami Érdekes, nem egy random civil."

Csak az a helyzet, hogy nem random. Egy olyan karaktert említettél, aki nagy szerepet játszott abban, hogy mi történik Wano-ban az elmúlt 20 évben.

Kaido-ról pedig elég sok mindent tudunk, mivel ő is Rocks kalóz.


Egyébként azért mert valaki legendás kalóz még nem lesz tartalmas háttértörténete. Kaido és Big Mom is remek példa. Egyik se kockáztatott, hanem kivártak, amit Luffy esetében látunk az sokkal inkább a kivétel, mert mindenki rajta kívül próbál úgy viselkedni, hogy hol a helye, lsd. Trafalgar, aki ezt egyébként meg is említette, sőt, egész Dressrosa Arc alatt azt hallgattuk, ahogy mindenki elmondja Luffy-nak, hogy tudnia kellene hol a helye, mert a fő boss az Kaido és nála gyengébb.

Visszatérve a Yonko-kra. Kaido annak ellenére, hogy a legerősebb karakter az univerzumban, egy helyben várt, amíg a serege épült, közben Big Mom meg teleszülte a szigeteit és így terjeszkedett.


Ezek nem nagy legendás kalóz történetek, hanem olyan módszerek, amik esetében kevés kockázattal tudsz terjeszkedni.


"Igaz, de ha bemutatsz valakit és azt mondod róla, hogy erős, akkor bontsd is ki, mutasd meg mit tud."

Ez kinél nem történt meg? Kaido-ról beszéltünk, aki többször is egy ütéssel kiütötte Luffy-t. Szerintem elég egyértelműen meg lett mutatva, mert ezt senki más az elmúlt 1000 részben nem tudta megtenni.


"Egyébként nem a CP0-ra, hanem ezekre gondoltam mint yakuza"

Ja, bocs, azt hittem, hogy releváns érvet mondasz, én voltam hülye, hogy ezt feltételeztem.

Olyan karaktereket sikerült mondanod, akik kb. nulla screen time-ot kaptak és nem rabolták az idődet kb. semmivel sem.


Arról nem beszélve, hogy pont reális, hogy a samurai-ok közt is van valami struktúra, hogy kiket követnek, mint vezetőik, így jogos kiemelni pár embert, viszont te itt most arról érvelsz, hogy azt szeretted volna, ha még hosszabb ez az arc és még őket is bemutatja a story, miközben a néző számára ez nem releváns infó, viszont fontos, hogy reális képet adj a világról.

2023. aug. 12. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Konkrétan most hétvégén néztem meg 70 részt és jutottam el az anime 1073. részéig illetve elolvastam azt a 6-7 manga fejezetet amivel most a Wano arc lezárul. Most rengeteg dolog történt sok minden van a fejemben egyszerre, mert én most úgy egészként tekintek az animére de azzal valamennyire egyet kell értenem itt az egyik hozzászólóval ami engem is kicsit bosszant, hogy Kaidoról nem úgy kaptunk háttérszotrit ahogyan azt megszokhattuk volna(és pl. Eustass Kid is kimaradt, pedig banyek, yonkót ölt). Mármint Big Momról külön részek voltak itt pedig a szereplőkön át kaptunk egy minimális betekintést illetve ami még nincs animében de mangában ma olvastam, hogy egy minimális visszatekintés lesz Kairongról de ennyi. :( Maga a karakter amúgy elképesztően jól van jellemezve és a harc közbeni viselkedése is a karakterre vall de a backround amiket megszokhattunk sajnos kimaradt. Yamaton anyjáról is lehetett volna minimális hint vagy bármi, mert nagyon sokáig az sem derült ki, hogy Kaidó egy "ogre" fajhoz tartozik. Ettől eltekintve maga az arc is a majdnem 200 részével szerintem hosszú ami lássuk be, 4 éven keresztül ez fut és mikor lesz egyáltalán vége a One Piecenek, vége lesz egyáltalán? Én ezt most úgy írom, hogy 1 év alatt ma jutottam el az aktuális részekig és a legújabb arc előtt manga 1052. részéig olvastam.

Annak is örülök, hogy mindig így 100 részenként csepegtetnek valami infót és az külön öröm volt, hogy láthattuk Roger kalózkodását a wano arcban, esküszöm szívmelengető érzés volt nézni azokat a részeket, még többet megtudni fehérbajusz vagy fehérszakáll(nem tudom hogyan kellene magyarul írni?). Remélem valami hasonló módon de még szó fog esni a 3 legendás yonkóról, mert eddig csak mesélték Garp történetet de lehet még lehet lesz belőle visszamelékezés.

2023. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!