Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A sugárzás hogyan ölhet meg...

A sugárzás hogyan ölhet meg valakit? Milyen folyamat megy végbe az emberi testben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, én tettem fel a torokelvágós kérdést is, mielőtt valaki rákérdezne.

És nem, nem azért kérdezgetek ilyeneket mert annyira élvezem ha valaki részletezi hogy 1 szerencsétlen aki mondjuk 1 sugárzásnak az áldozatává vált hogyan hal meg, hanem mert érdekel az anatómia és ehhez hozzátartozik a halál is, tudni szeretném mi zajlik ilyenkor. Ez csak 1 kis kitérő volt, csak azért írtam nehogy valaki kötekedjen ez miatt.


Na maga a kérdés: tehát akit radioaktív sugárzás ér az miben hal meg konkrétan? Mi a folyamata, és hogyan hat ki az emberre, azon kívül milyen testrészekre? Csak mert pl. olvastam valahol a csernobili atomkatasztrófáról, de ott is csak annyi volt, hogy a nagy sugárzási szint miatt életét vesztette XY. De hogy konkrétan hogyan, arról nem volt szó...


Köszönöm előre, 14/F.


2010. okt. 14. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Hasznos oldal. :)

2010. okt. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jó, hülye vagyok, előbb tényleg rá kellett volna keresnem. Csak este van, köszi. :)
2010. okt. 14. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!