Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha lemondtam a TB-t miért...

Ha lemondtam a TB-t miért kell mégis fizetnem?

Figyelt kérdés

2017-ben kiköltöztem Németországba, de nem tudtam, hogy az otthoni TB-t le kell mondani. Tavaly kaptam egy 490 ezer forintos büntetést, de utána be is mentem a kormányhivatalba és lemondtam a TB-t valamint a letelepedést is bejelentettem. Mikor ott voltam azt mondták minden el van intézve, nem kell fizetnem semmit.

Tegnap megint kaptam egy ugyan ilyen levelet. Szintén követel a NAV 464 ezer forintot. Nem értem, ha már el lett intézve akkor hogy hogy megint küldték a levelet. Az itteni betegbiztosítóm Európa érvényességű, 2017 óta fizetem.

Van valakinek hasonló tapasztalata ezzel a témával kapcsolatban?



2023. aug. 8. 00:27
 1/7 anonim válasza:
Úgyis zargatni fognak mert az a tartozás már kialakult. Maradj kint, ne gyere vissza (betegen) és itthon ne vállalj munkát azt cső. Így örökké megmarad de sose tuják levonni.
2023. aug. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ja meg ne legyen a neveden semmi. Kb ennyi. Mert nekem is van ilyen 500 körüli de mivel nem melózok, nincs a nevemen semmi, így nem tudják behajtani.
2023. aug. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tartozás az tartozás. Az más kérdés, hogy az aktuális 9600 ft/hó. már nem érvényes s azt nem kell fizetned. Szerintem félreértetted őket.
2023. aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amíg nem mondtad le, addig halmozódott a tartozás. Ez a tartozás nem szűnt meg attól, hogy a havi tizenezres tb-t nem kell fizetned már. Ezt a tartozást ki kell fizetned elvileg. De mint írják, ha nem tervezel hazaköltözni többé, és nincs a neveden semmi, meg magyar bankszámlád sincs, akkor nem tudják behajtani rajtad.
2023. aug. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Az a pénz úgyis a csüngőhasú zsebébe menne.
2023. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szóval azt tanácsoljátok, hogy halmozzam tovább az adósságot, ne fizessek semmit, és ha esetleg úgy adódik, hogy haza kell költözzek csak simán ne legyek beteg? Jó tanácsok…mondjuk tapasztalatokat vártam, de akkor eladom a kocsimat ne legyen az se a nevemen.


Utolsó (5): A döbröginek nem adom a pénzem. Inkább megkérdezem a NAV-ot, hogy miért zaklatnak.

2023. aug. 14. 03:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mikor intézted az ügyed, de van átfutási idő. Lassan kommunikál a két szerv egymással. Én a helyedben a NAV-hoz is elküldeném másolatban, kísérőlevéllel azt, hogy a kormányhivatalban intéződik az ügyed, kéred addig az ellened folyó eljárás felfüggesztését.
2023. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!